Sada je: 04 svi 2024, 22:58.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Symbolic link
22 vel 2013, 02:13
Pozdrav.
Imam instaliran Sabayon u dual bootu sa Windowsima. Napravio sam particiju koju oba sustava dijele. Htio bi na toj particiji napravit istu strukturu kao u home folderu na Linuxu (Downloads, Documents, Videos...) te da se pravi folderi linkaju na te shared foldere. Znaci kad kliknem na Downloads u home folderu, da me odvede na taj isti folder koji se nalazi na zajednickoj particiji. Uspio sam napravit da mi to radi ako napravim podfolder (link name) u svakom od tih foldera. Pretpostavljam da se drugacije ne moze ni izvest, ali eto morao sam pitat. Hvala! :)
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
Hmm, nisam siguran jesam li razumio, no to što želiš trebalo bi bez problema raditi. Obrišeš ili preimenuješ trenutne foldere jer ne možeš stvoriti link koji ima isti naziv kao i folder i napraviš samo sljedeće:
Kod: Označi sve
ln -s ~/Downloads /mnt/shared_disk/Downloads

i analogno za ostale samo ova putanja mora odgovarati tvoj slučaju gdje se pristupa zajedničkoj particiji u tvom slučaju.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Ok, ovo je vjerojatno jednostavnije nego što sam ja zamislio. Nisam ni pokušavao brisati te foldere, mislio sam da se oni ne mogu brisat, pošto dolaze sa instaliranim Linuxom. Hvala u svakom slučaju :)
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
vkrajacic89 je napisao/la:Ok, ovo je vjerojatno jednostavnije nego što sam ja zamislio. Nisam ni pokušavao brisati te foldere, mislio sam da se oni ne mogu brisat, pošto dolaze sa instaliranim Linuxom. Hvala u svakom slučaju :)


Ti zadani direktoriji "skeleton" su direktoriji koji se naprave pri stvaranju korisničkog računa i/ili pri prvoj prijavi u grafičko sučelje te njihova imena i raspored ovise o distribuciji. Nakon što su jednom stvoreni, nema nikakve prepreke da ih obrišeš ili zamijeniš ili bilo što.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Ok thx. Mislio sam da možda neka interna implementacija Linuxa zahtjeva da svaki korisnik ima te direktorije pa da se zato možda ne mogu brisat.
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
Jedino što ti preostaje je dodati tu zajedničku particiju u /etc/fstab kako bi se automatski mountala
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
To sam već napravio, ali hvala :)
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.