Sada je: 29 ožu 2024, 12:30.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

zapravo, to da je 64 bitno brže je mit. 64 bitne stvari su tipično sporije i uzimaju više ram-a od 32-bitnih. Zašto? Jer 64 bitne stvari zahtijevaju veći alokacijski prosotr (dvostruko, jer imaju 64 bita umjesto 32). E sad, 64 bitne stvari mogu biti brže i to se očituje kada se počne baratati brojevima većim od 2^32-1. Ovisno o tome što radili, tada će te performanse doći više ili manej do izražaja. ovo vrijedi za sve operacijske sustave. Plus, naravno, ovo sa 4 gb ram što je spomenuto gore.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Uzeo sam besplatno Debian 5 32bit vps na host1free za probu.
Dali mi može neko objasniti kako se s pomoću nekog remote desktopa spojiti
Avatar
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 25 ožu 2013, 15:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: windows 7
k.josip je napisao/la:Uzeo sam besplatno Debian 5 32bit vps na host1free za probu.
Dali mi može neko objasniti kako se s pomoću nekog remote desktopa spojiti


Pa vjerojatno si dobio SSH pristup
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.