Sada je: 19 tra 2024, 11:14.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Staromodan je napisao/la:Rudar, takve rasprave su dugorocno gledano besmislene jer osoba koja nema pojma iritirajucim porukama istrosi preostale zivce onima koji nesto znaju. Mogli su dobiti detaljniji odgovor da su pristojnije pitali. Koga sada mogu pitati kada iskusniji vise nece trositi vrijeme na glupe rasprave? Hm, a mozda nisi mislio na trololo, nego na ona dva forumasa sto su nekada davno vodili beskonacne rasprave?!


Nisu sve rasprave bile besmislene. Neke od njih zbilja su podmetali i izazivali zlonamjerni ljudi, ali administratori bi ih ubrzo razotkrili i uklonili. Međutim, čini mi se da su mnoge rasprave rođene iz međusobnih nesporazuma.

Nastale bi kad bi dvije, ili čak i više strana, nastojale nametnuti neki svoj pristup u rješavanju pojedinih softverskih problema, iako bi vjerojatno svi bili jednako u pravu, ili jednako u zabludi. Izgleda kao paradoks, ali riba se može čistiti i od repa, i od glave. Hvala ti za poticaj što sam se sjetio toga. Pozdrav!
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
branac88 je napisao/la:Sada pazi apsurda: dok je imao linux (lubuntu ne znam više koji) bio je njime zadovoljan ali je svejedno htio w7 iz razloga što je čuo da je w8 smeće a w10 ga uopće ne zanima. Da...zadovoljan je bio i sa w8 i sada sa w10 iako zna na njemu pokupiti brdo gluposti i tako ga usporiti.
Zašto? Zato što je posjedovanjem novog laptopa izišao iz one "siromašne" margine i prilagodio se trendu iako mu je pametnije imati linux

To me podsjetilo na današnju anegdoticu.
Razgovor, rođo poduzetnik i ja u njegovom autu. Veliki Samsung smartphone iza mjenjača
-Kol'ko dugo drži baterija?
-Jedva ako izdrži jedan dan. Stalno vučem punjač za sobom.
-Samo razgovaraš, je li?
-Samo telefoniram. Ne znam ti ja ništa drugo oko toga.
-Vidi ovu Nokiu (pokažem Nokiu). Ne sjećam se točno kad sam je punio ali znam da nije bilo ovog tjedna (danas petak).
Moj upitni pogled, njegov žalosni pogled koji kaže: "Znam, ponižavajuće, ali prihvatio sam to kao dio cijene koja se mora platiti da se ostane u igri." Ili tako nešto - nisam baš majstor za čitanje pogleda, ali činjenica je da ljudi zbog socijalnog pritiska čine stvari za koje i sami dobro znaju da su idiotske. Jednostavno je ljudima u krvi iskoristiti i najmanju moguću prednost da se sreća u životu malo okrene na pravu stranu (pogotovo ona prednost koja ne zahtjeva preveliki trud.)
A oni majstori koji znaju iskoristiti taj pritisak okreću milijarde.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
A čuj, ovisi sa kime je poduzetnik. Neki te pogledaju i imati ne samo staru nokiu, nego neki manje novi mob, ne nosiš odijelo od bar 3000 kuna i auto ti je jefitniji od 20k € i ne želi pričati sa tobom, a kamoli raditi posao. Jer jeb***, ako si biznismen a imaš "loš" mob onda je to znak da si loš.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ovo od 20k€ je tipfeler... jel? :-D

Nego, kamo da premjestim ove postove? Za čavrljenje mi nisu... možda neka nova tema samo kojeg naslova??
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1015 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
OMG je povodom četvrt stoljeća LInuxa napravio zanimljiv pregled od 25 stvari pokretane Linuxom.

http://www.omgubuntu.co.uk/2016/08/25-a ... ered-linux

... zadnja je najbolja :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1015 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Dedoimedo provozao KDE Neon

All in all, it needs a complete redesign, but then, Discover IS a complete redesign, which just speak of how pointless cosmetic changes really are, if they cannot meet the basic functionality. Muon wasn't much better, but it sort of worked. Each new iteration of KDE package managers is progressively worse, even since Ubuntu Dapper Drake. It used to be sort of all right, but then it just went downhill. But then, USC was also much better than the new Software. Which is also pointless. Just silly GUI with no purpose. Or the necessary aesthetics to lure people in. Or the needed integration with payware stores, Google, Amazon or anything of that sort. Sad.


At the end of the day, this distro is a cool test bed for what Plasma has in store, but it does not have the critical mass of goodies needed for any serious use. The recent wave of distros was pretty much awful, so you might be tempted to look at them, but no. Any old Ubuntu based on 14.04 is way better, and so is the new Fedora. CentOS 7, too. In the end, neon needs a lot more work before I can phrase the word recommended in association with its behavior. Overall, 5/10. But, compare it to the K-flavored Xerus, and there's still hope.


http://www.dedoimedo.com/computers/kde-neon.html
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Dedoimedo provozao Elementary 0.4. Podbačaj žešći
http://www.dedoimedo.com/computers/elem ... -loki.html
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Dedoimedo obilno izgadio Ubuntu 16.10
http://www.dedoimedo.com/computers/ubun ... y-yak.html
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Dedoimedo obilno izgadio Ubuntu 16.10
http://www.dedoimedo.com/computers/ubun ... y-yak.html


Mislim da njemu noviji kerneli ne vole laptop, te probleme koje on navodi ja uopće nemam na laptopu :hmm
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Dedoimedo detaljno ispregledao LXQt
http://netrunner-mag.com/2017/02/27/lxq ... way-to-go/
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.