Sada je: 29 ožu 2024, 06:25.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ljudi,

imam pitanje vezano za razvoj aplikacije na QT-u i licenciranje svega toga zajedno. Naime, neznam kolko ste upućeni, al postoje dvije "verzije" QT-a; jedna je opensource i licencirana na LGPL-u ( http://qt-project.org/products/licensing ) , a druga se prodaje ( http://qt.digia.com/ ).

E sad, moj plan je razviti aplikaciju na QT open source verziji, koja će se vrtjeti na linuxu. Aplikacija neće biti opensource i bit će komercijalni proizvod, znači mislim nju prodavati. Source code od QT-a ne planiram mijenjati. Jel mi itko tko se razumije malo više u te licence može reći dal to smijem raditi sa opensource QT-om, ili moram kupiti licencu od QT Digia-e?
Postovi: 9
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 svi 2013, 10:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Moraš kupiti licencu onda.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Može malo pojašnjenja po čemu si to zaključio i zašto? Prema svim mojim istraživanjima, moj plan je legalno izvediv, ali naravno to nigdje ne pise 100% jasno i razumljivo, zato sam i pitao tu :)
Postovi: 9
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 svi 2013, 10:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Tako je barem bilo meni objašnjeno prije, ali to je bilo još prije jedno 4-5 godina kod drugog vlasnika Qt-a. Problem je što ne znam kako se ponaša LGPL. Znam da bi pod GPL licencom defintiivno trebao dati soruce code inače kršiš licencu, ali za LGPL mi se čini da ne moraš ako linaš dinamički. Čini mi se da ti neće škoditi jedno googlanje od par tjedana :P
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ukratko, jedini uvjet LGPL-a je da dinamično linkaš svoj program s QT-om.
Postovi: 102
Postovi: 102
Pridružen/a: 17 tra 2013, 19:43
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian GNU/Linux
Hvala na odgovorima, na više mjesta sam pronašao da je bitno da bude dinamički linkano i da onda nema problema, pa se nadam da je to to :)
Postovi: 9
Postovi: 9
Pridružen/a: 23 svi 2013, 10:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
rush je napisao/la:Hvala na odgovorima, na više mjesta sam pronašao da je bitno da bude dinamički linkano i da onda nema problema, pa se nadam da je to to :)
je, to je to.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.