Sada je: 27 tra 2024, 08:31.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mislim da sam ja 2001 upisao fax i bio sam sasvim prosječan student strojarstva (odustao nakon godinu i pol :predaja), a i taj prokleti ERC me koštao volje za predavanjima

Baš mi je drago da netko gura Linux na fakultetima. Koliko vidim vi tamo sad imate i studij računalstva, pa možda se neko i zakači na Linux.
Ja sad završavam informatiku na Veleučilištu (nikako pobjeći iz vukovarske 58, čak sam i u srednju išao tamo :zzz ) ali ne daj bože nekom od profesora spomenuti neko open source rješenje... samo guraju Visual studio, photoshop, a o otvorenim formatima nemoj ni pomišljati...
Avatar
Postovi: 317
Postovi: 317
Pridružen/a: 02 svi 2011, 23:24
Lokacija: Ri
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian LXQt
Mi smo samo na prvom predavanju koristili Debian, kad sam ih priupitao za daljnje koristenje, odgovor je negativan. Dobra stvar je da profesor koristi OpenSuse.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
@stefan
možda ovo pomogne, tj. možda možeš nešto iskriptirati
http://askubuntu.com/questions/109530/h ... to-default

@juzer
cini mi se da jedan od asistenata koristi barem nesto malo opensource alata, ali da, generalno svi guraju closed source rjesenja sto zna biti jako frustrirajuce.

@heisenberg
hehe, da ti nije odredjena osoba s ovog foruma profesor ;)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Ne vjerujem da je, jer bi inace prokomentirao sluzbenu LZS majicu.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
@heisenberg
Pa ne moze pred svima pokazati da se poznate.

@stefan

:hmm
Kao sto je shrike napisao, svi fileovi su u .kde4 folderu. Napravi negdje NFS share sa tim fileovima i dodaj u fstab da se mounta u /home/$USER/.kde4 i ona napravi skriptu koja izbrise sve iz tog sharea i restora orginalne fileove.

Jos jedna opcija je da napravis skiptu koje ce direktno na kompu resetirati user session, nesto tipa:
Kod: Označi sve
#!/bin/sh

rm -rf /home/$USER
cp -r /etc/skel /home/$USER
chown -R $USER:$USER /home/$USER

scr: http://serverfault.com/questions/309149 ... y-to-a-def

Ovisi o login manageru koji koristis gdje se nalazi konfiguracijski file koji pokrece skriptu:
http://superuser.com/questions/65460/cr ... -for-linux

Kod KDM-a kdmrc u openSUSEu se nalazi pod /usr/share/kde4/config/kdm/kdmrc
src: http://forums.opensuse.org/english/get- ... -file.html

kdmrc opis, pogledaj Reset pod The [X-*-Core] section class of kdmrc:
http://docs.kde.org/stable/en/kde-works ... kdmrc-core


Happy hacking :sretno
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:@heisenberg
Pa ne moze pred svima pokazati da se poznate.

Zasto ne? Ne vidim problem.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
@Heisenberg
odgovorio sam ti u cavrljanju da tu neidemo u offtopic

@stefan
Naravno postoji jos jedna opcija, a to je dizanje FreeBSD-a i ZFS-a na nekom kompu. U tom slucaju mountas preko NFS-a home direktorije i ona kada nastava zavrsi vratis na zadnji snapshot (naravno moras prvo napraviti snapshot)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Ako sam dobro shvatio kako se moze LDAP podesiti, onda bi ti LDAP bio dobro rjesenje
http://www.openldap.org/doc/admin24/replication.html

Vezano za prijasnji post i KDM, mozda bi bilo dobro da se dogadja pri loginu jer ukoliko nestane stuje ili se na bilo koji drugi nacin komp nasilno ugasi onda ga se moras logira, odlogirati, pa opet ulogirati kako bi se resetirao home.

Isto tako, mozda bi se to sve skupa moglo dosta elegantno rjesiti pomocu Gita, znam da se neki web serveri tako odrzavaju.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
zfs radi na linuxu isto tako, radi i NFS (ja ga koristim). Također, ima i drugih FS-a koji imaju snapshot mogućnosti, npr. XFS koji super datotečni sustav.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
@Stefan. Jesi li uspio sto napraviti?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.