Switch to full style
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.
Odgovori

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 19:59

shrike je napisao/la:a onda ovako: stavi sve lxde, to je bitn ojednostavnije i onda imaj kde programe na lxdeu.

Šališ se ili? :hmm

Pa što neće KDevelop i na LXDE-u imati config fajlove? I Qt Creator i Kate i Inkscape i sve što se bude koristilo? Ovo nije problem vezan uz KDE.

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 20:02

Probaj maknuti write prava na ~/.config, moguće je da se tamo nalazi konfiguracija KDE alata.

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 20:35

iweb je napisao/la:Probaj maknuti write prava na ~/.config, moguće je da se tamo nalazi konfiguracija KDE alata.

Ponavljam, nisu problem samo KDE alati.
BTW kde većinu (ako ne i sve) sprema u ~/.kde4

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 20:56

Makni write prava na .config i .imeprograma, to bi valjda trebalo raditi.

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 21:59

Ja bih to napravio tako da imam prototipni home folder spemljen negdje u /etc folderu (npr. /etc/prototypeHome) i onda u KDM-u prije logina bi za tog usera obrisao njegov home folder i iskopirao sadrzaj prototipnog foldera u njegov.

Kako executati skriptu iz KDM-a vidi ovdje: http://www.maketecheasier.com/run-start ... de-starts/

Skripta za tvoj problem bi bila nesto tipa ovakvog:

Kod:
rm -Rf /home/student
cp -r /etc/prototypeHome /home/student
chown -r student:users /home/student


Edit:

upravo sam nasao ovo: http://crunchbang.org/forums/viewtopic.php?id=27580

Cini se da su ljudi rjesavali taj problem i ranije.

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 22:08

Pa to sam i mislio samo u runlevel5. Ovo u KDM-u zvuči još bolje...

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 22:10

ja bih pokusao kreirati novog usera (nazovimo ga default user) i svakog novog mapirati da korisiti njegov home.
bash history nije mandatory.

iako ako imas potrebu za managiranjem vece broja usera, mozda je bolje da to napravis po ps-u koristeci ldap.

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

29 lis 2013, 22:19

User je jedan: Student. I jedan alternativni Admin. Mogao bih kopirati admin u student...

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

02 stu 2013, 14:24

Stefane, je li to u onom ERCu na tehničkom faxu?
Studirao sam tamo prije nekih 10 -12 godina, prije doba ADSLa to mi se činio kao raj na zemlji...
A mogao si se potpisati kod domara pa da te tamo zaključa na cijelu noć da visiš na internetu.... :komp :komp

Re: Svođenje korisničkih prava na minimum

02 stu 2013, 14:27

juzer je napisao/la:Stefane, je li to u onom ERCu na tehničkom faxu?
Studirao sam tamo prije nekih 10 -12 godina, prije doba ADSLa to mi se činio kao raj na zemlji...
A mogao si se potpisati kod domara pa da te tamo zaključa na cijelu noć da visiš na internetu.... :komp :komp

Onda smo se vjerojatno sretali :) Ja sam studij upisao 2002.

Ali nije riječ o ERC-u nego baš o informatičkom kabinetu u kojem se održava nastava.
Odgovori