Sada je: 18 tra 2024, 21:11.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pohađao sam sate "Informatike" u:

nisam pohađao
9
14%
osnovnoj školi
9
14%
srednjoj školi
20
30%
oboje
28
42%
 
Ukupno glasova : 66

Re: "Informatika" u školama
24 ruj 2014, 16:35
BOL forum, nastavak borbe :

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari ... lat&page=4

:bravo
Max Bunker
Max Bunker
Re: "Informatika" u školama
24 ruj 2014, 16:47
Bravo tex, ne treba se prepucavati s budalama nego treba pametne ljude upoznati sa stanjem stvari.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: "Informatika" u školama
24 ruj 2014, 16:55
O herr Jura, pozdrav.
Ti si mi najviše pomogao sa vrlo kvalitetnim savjetima kada sam najgore zapeo,
a i inače stičem dojam da si vrlo duboko u tematici. Možda bi ti mogao biti
muško zaštitno lice za regionalnu linux kampanju ....

A tamo na BOL im moram malo zapapriti jer je evidentna sponzorska potlačenost i jednostranost bez kvalitetnih argumenata.
:)
Max Bunker
Max Bunker
Re: "Informatika" u školama
24 ruj 2014, 17:18
tex.vileer je napisao/la:a i inače stičem dojam da si vrlo duboko u tematici. Možda bi ti mogao biti
muško zaštitno lice za regionalnu linux kampanju ....
A tamo na BOL im moram malo zapapriti jer je evidentna sponzorska potlačenost i jednostranost bez kvalitetnih argumenata.
:)


Nažalost, dojam ti je potpuno pogrešan, to mi je samo stari hobi a pokušam nekome pomoći onda kad vidim da se može zbrojiti dva i dva. Možda bi jedino mogao glumiti maskotu u pingvinskom odijelu. :)
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Re: "Informatika" u školama
18 lis 2014, 21:09
tex.vileer je napisao/la:O herr Jura, pozdrav.
Ti si mi najviše pomogao sa vrlo kvalitetnim savjetima kada sam najgore zapeo,
a i inače stičem dojam da si vrlo duboko u tematici. Možda bi ti mogao biti
muško zaštitno lice za regionalnu linux kampanju ....

Jučer sam neko vrijeme (htionehtio) imao pred očima Jugoton TV kanal pred očima i ondje pustili spot pjesme od Filma, "Dobre vibracije" :)
i tako... mislim si... Film i Jura Stublić i ovaj LZS jurastublic iz der eni konekšn?
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Re: "Informatika" u školama
19 lis 2014, 11:51
Malo duža priča iz susjedne vam Bosne.

U osnovnoj smo učili QBASIC. Nastavnik je imao izbora da nas uči i Pascal, međutim bio je toliko obrazovan da smo mi kao učenici popravljali poneki računar koji je prestao da radi kao "dodatnu nastavu" (mijenjaj RAM, instaliraj piratski XP i tako te stvari). Na kraju je izbor programskog jezika ostavio nama i nudio nam literaturu za oba programska jezika, većina nas se odlučila za QBASIC da ne budemo "izrodi" (a i realno više su nam literature ponudili za QBASIC). Na regionalnom takmičenju smo dobili 6 zadataka i izbor da li da ih radimo u jednom ili drugom programu, samo jedan učenik je radio u Pascal-u, mi ostali u QBASIC-u. Malo je reći da nas je pokidao i bio prvi. Linux ne vjerujem da je ikada spomenut.

Srednja (imam zvanje tehničar za računarstvo) sve vezano za MS, počeli u drugom sa Pascal-om, treći razred prešli na Delphi (pobogu, zar to iko još koristi?) i u četvrtom Visual Basic i to 6.0 verzija prije .NET framework-a. Za svoj maturski rad sam koristio Visual Basic 12ku ja mislim i dobio najveća priznanja samo zbog toga, iako je maturski kao maturski veće personalno razočarenje za mene. Tu je učen još i MS Access, SQL (MS-ova verzija naravno), HTML, CSS i PHP, međutim previše uprošteno da bi se išta korisno moglo napraviti sa tim znanjem. Sa druge strane u Bijeljini znam da se na istom smjeru uče C/C++. Linux nam jednom spomenut i to tako što je profesor pokrenuo Ubuntu u virtualnoj mašini i screencast-ovao na sve računare, čisto da znamo da ima i alternativa, malo pričao o tome, ali ne na dovoljno interesantan način da bi zanimalo ikoga od nas da ga isprobaju.

Fakultet: opet MS tehnologije. Visual Basic (2013 verzija), C i C++ za sada. Tu su još i MS Visio, kasnije se radi VBA, MS SQL i šta sve ne. Međutim, za razliku od osnovne i srednje, ovdje makar dobijemo Dreamspark licence pa ne moramo platiti ništa osim samog sistema. U većini predmeta se traži seminarski preko MS Office-a, međutim pošto licence za Office nismo dobili, imamo tu opciju da radimo u LO/OO. Čak sam dobio i poneki dodatni bod na jednom predmetima čisto zato što sam radio u LO, iako sam imao licencu za MS Office kod sebe. :hihi

A imam i dodatni plus zbog toga što imam Home Plus verziju Office 365 licence (mislim da se tako zove), imam 5 licenci koje u svakom trenutku mogu spojiti sa bilo kojim mailom i u svakom trenutku poništiti licencu, tako da iznajmljujem te licence ko hoće malo da proba i legalno da radi i do sada sam jedno 3x isplatio plaćanje te licence. :lulz
Blog: https://r3bl.github.io
Twitter: https://twitter.com/r3bl_
Hardcore elementary fan.
Avatar
Postovi: 142
Postovi: 142
Pridružen/a: 20 lip 2013, 00:14
Lokacija: Brčko, BiH
Podijelio/la zahvalu: 13 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: elementary OS
Re: "Informatika" u školama
23 lis 2014, 05:54
zanima me jeli se išta pokrenulo po pitanju linuxa u školama ...jer se u mom selu korisnici linuxa još ne spaljuju javno ali nije daleko.....kao da je linux sekta ......osobno sam (kao pc neznalica) "preobratio" cca 10tak ljudi na Linux koji su oduševljeni ..ali nepravedno je da se niti ne spomene...
znam da je stara tema ......ali usko je vezana uz budućnost....
Avatar
Postovi: 88
Postovi: 88
Pridružen/a: 17 tra 2012, 17:59
Lokacija: slavonija
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: mint 17 ,ubuntu 14.04
Re: "Informatika" u školama
23 lis 2014, 10:49
Pokaj se, pokaj se, kraj je blizu !! Heehhee...

Nešto se kao raducka ali daleko je to od dobrog...
Max Bunker
Max Bunker
Re: "Informatika" u školama
25 lis 2014, 00:32
Ima jedan komp sa Linuxom na Politologiji (visoka škola) ;)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Re: "Informatika" u školama
15 stu 2014, 13:45
Kod nas na faksu je admin još pre tri-četiri godine očigledno na svim javnim kompjuterima instalirao Mint, čini mi se da sa lxde-om (radi se o filozofskom fakultetu u Ljubljani), ali to bih rekao da zbog starosti kompjutera pre svega. Ali evo, ima. Koriste ljudi, nisu ni svesni da koriste Linux :)
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.