Sada je: 19 tra 2024, 23:45.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko je napisao/la:Ta evolucija do Archa, Slackwarea ili Gentooa je često rezultat potrage za savršenom distrom.


Ja sam našao savršeno grafičko okruženje: Gnome :-D

Inače, još jednom se ispričavam ako sam nekog nehotice uvrijedio svojim kategoriziranjem korisnika ili nekim drugim komentarima. Sve što sam napisao je u najboljoj namjeri.
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Ma nemas se sto ispricavati. Potaknuo si dobru raspravu. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
slažem se sa Sukom. smatram da je podjela korisnika na vječite isprobavače novih distri i na ljude koji rade posao na jednoj ipak previše generalizirajuća.
čak i iStop, koji sam sebe smješta u drugu kategoriju, kaže da se mislio oko isprobavanja openSUSE-a i Fedore :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Podjele ne postoje u stvarnom svijetu. To je samo slamka za koju se držimo da u mozgu pojednostavimo model svijeta u kojemu moramo donositi odluke. Kad bi se mozak bez tog firewalla suočio sa složenošću stvarnosti, rastopio bi se ko sladoled u gepeku.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Podjele definitivno postoje i u stvarnom i u virtualnom svijetu, a podjele kao takve nisu nužno loše. Naravno da su različita mišljenja OK.
Htio bih samo reći da ne treba miješati kruške i jabuke. Distra je jedno, grafičko okruženje drugo. Smatram da ne postoji ni savršena distra, ni savršeno grafičko okruženje. No, bez obzira što ne postoji (niti će, vjerojatno, ikad postojati), to nije izgovor da se ne teži savršenstvu. Svaki korisnik imat će vjerojatno neku omiljenu distru, ili, još češće, omiljeno grafičko okruženje. Toga su svjesni sami razvijatelji distri kad nude više okruženja uz distru koju razvijaju.
Pojedinci žele isprobavati i razne distre i razna okruženja, to je sasvim u redu, kao (nadam se) i moj izbor da se držim samo jedne distre i, rudarski, kopam u dubinu, umjesto u širinu. Važno je samo da nekako pridonosimo otvorenom, slobodnom softveru, a toliko je načina da mu se pridonese gotovo koliko je i samih distri! Okruženja je ipak manje.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:Podjele definitivno postoje i u stvarnom

Ne postoje. Podjele postoje samo u glavama. To znači, koliko glava toliko i podjela, toliko i mišljenja o tome što je savršeno.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Abecednim redom: Dinamo i Hajduk, Lazio i Roma, košarka i nogomet, Gnome i KDE... nije isto, a slično je! Podjele.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:Abecednim redom: Dinamo i Hajduk, Lazio i Roma, košarka i nogomet, Gnome i KDE... nije isto, a slično je! Podjele.

I koja stavka od ovih gore navedenih nije prvotno izmišljena u nečijoj glavi? Možda je samo Lazio bogom dan, jer oni smatraju da je "Lazio vs. Svijet" :)
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Ne razmijem
jurastublic je napisao/la:I koja stavka od ovih gore navedenih nije prvotno izmišljena u nečijoj glavi?


Ne razumijem što želiš reći. Sve je izmišljeno u nečijoj glavi, pa zatim neke druge glave to prihvate i razvije se jedan klub, sport ili, u našem slučaju distra ili grafičko okruženje. Budući da se međusobno razlikuju, iako je riječ o istoj djelatnosti ili ulozi, onda su to podjele. Ne kažem da su podjele kao takve loše, ali ne mogu se nijekati, naprosto postoje.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Savršeni operativni sustav :
besplatan je,instalira se jednom na određeni hardver i nikad više dok je taj hardver živ, periodično se nadograđuje sam radi ispravljanja nedostataka ili uočenih novih prijetnji a ta nadogradnja se izvodi u nekakvom minimalističkom stanju nakon čega se odmah provodi automatizirano testiranje i ako je sve ok vraća se nadograđeno u normalni mod rada a ako nije u redu vraća se u stanje prije toga i radi tako do slijedeće nadogradnje,sve to je automatizirano i radi bez intervencije korisnika na sigurnim protokolima i sa sigurnih poslužitelja ( jer su baš često korisnici tj njihovo neznanje problem), dolazi gol i minimalistčki i automatizmom dohvaća softwere-kodeke-drajvere i sve što mu zatreba u radu tj kaj korisnik klikne da bi tada radio ili pikne novi pisač, i trpa samo ono što stvarno trebam, a ako se neka stvar ne koristi određeni period automatizmom se miče ( npr neka igra koja je samo isprobana i zaboravljena ), bežično prepoznaje i komunicira sa ostalim uređajima u svojoj okolini, pa kad vidi da me budilica treba probuditi u 7 a on u pola 7 starta centralno grijanje, a kad mu frižider javi da je mlijeko pri kraju on sam naruči iz online konzuma mlijeko, tražeći pritom od mene samo dozvolu u vidu pina sa tokena ,jer je to ipak radnja koja bu skinula pare sa tekućeg računa, a kako pozna moje navike onda zna i kakva teta iz dostavljačke kuće mora donijeti to mlijeko pa im to naredi prilikom kreiranja narudzbe,,, :-D , a taj savršeni OS radi u nekakvom super zaštićenom i odvojenom modu od svih korisničkih aplikacija i komunikativnog dijela prema internetu i ostalome, tako da ostaje zaštićen i netaknut od bilo kakvih ataka i iz tog oklopljenog moda uvjek može srušiti i nanovo postaviti onaj drugi tj korisnički dio, pa makar taj korisnički dio bio i neki vid virtuale koja se svakodnevno iznova kreira- bitno da nemože narušiti OS.... a za korisnicu kad skuži da je sama i da tamo po jubitu gleda nekakve stvari,jel,hmm,,khhhh,, onda joj taj os odma odluči popraviti raspoloženje pa joj kreira 4D stripera koji izvede svoju točku vođen svjetlom iz projektora ili već nekakvog virtualnog prostornog pisača,,,,, hehehhehehehe,,,

Malo ima šale u svemu ovome, no većina toga je u poanti kako ja vidim savršeni os , bez obzira u kojem kodu je pisan, kakvo mu je grafičko sučelje, jel se nadograđuje rpm-deb-exe datotekama, a naravno da bi uz sve to bili zbog njegove besplatnosti izloženi raznim reklamama i ko zna čemu sve još ,,,, No,sve ima svoju cijenu :thmb-up
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.