Sada je: 28 ožu 2024, 14:23.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: TVZ i FOSS
15 ožu 2014, 10:48
iweb je napisao/la:Brackets mi je katastrofalno spor! Pet minuta da se otvori! (Vjerojatno je do mog shitty laptopa, ali to mi je neprihvatljivo za text editor)

Eclipse/Netbeans za PHP ne bih nikom preporučio, primarno zbog užasnog sučelja/sporog rada.


Sad, nisam siguran što misliš pod sporo, ali za Eclipse i Netbeans teško da se može reči da nisu za korištenje... iako, istina je da nisu među najbržim aplikacijama koje postoje. Sučelje je stvar ukusa, meni je Netbeans sučelje odbojno ali sam čuo ljude kojima ono odogovara, tako da s te strane to ne znači baš puno.

Brackets sigurno netreba 5 minuta da se pokrene, kod tebe je nešto poprilično naopako... :)

Jučer navečer sam instalirao Arch (počeo sam prelazak s Ubuntua na Arch), tako u ovom trenutku nemam ništa od toga instalirano, pa nemogu točno 'izmjeriti' koliko brzo rade. Ali sigurno niti jedna od ovih aplikacija nije toliko spora da se nemože koristiti.
Avatar
Postovi: 55
Postovi: 55
Pridružen/a: 27 kol 2013, 08:58
Lokacija: Ivanec
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu / Gnome
Re: TVZ i FOSS
15 ožu 2014, 10:57
plavi zmaj77 je napisao/la:Smatram da bi bilo bolje u više tema radi preglednosti.Iako suprotan pristup ima prednost da je sve na jednom mjestu.

Moje mišljenje je da je preglednost u ovom slučaju važnija jer ako sve ubacimo u ovu temu,ovakvi opširni postovi bi od svega toga mogli napraviti džumbus.Sa razdijeljenim temama bi se postigla organiziranost a i svaki faks bi dobivao podjednako paćnje.


Da sam u admin teamu čak bi razmišljao da se otvori podforum o Linux edukaciji.


Slažem se da treba otvoriti za svaki faks novu temu, ali, podforum za sad bude pričekao. Lako ga otvorimo ako se pokaže kao boom topici.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Re: TVZ i FOSS
15 ožu 2014, 11:40
@shabek - prespori su. Možda ne treba pet, ali dvije i pol minute bar treba Bracketsu. Imam gigabajt RAM-a i Core2 Duo, taj laptop jedva vrti Hangouts, a kamoli editor pisan u Javascriptu.

Poslano s moga džepnog televizora koristeći Tapatalk
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Re: TVZ i FOSS
15 ožu 2014, 19:10
Malo sam updateao prvi post.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Pošto sam se vratio na TVZ na specijalistički imam sada pitanja... Konkretno uzeo sam smjer mreža...
Koliko nas je tu TVZ-ovaca?
Koliko je specijalistički, smjer mreža Linux friendly?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.