Sada je: 29 ožu 2024, 05:41.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,

zanima me da li je moguće ostavariti spajanje Windows native aplikacije na Linuxu preko Winea na MS SQL 2008 server? Naime, aplikaciju sam uredno istalirao preko Winea, ali kad se pokušam spojiti na udaljeni MS SQL server baca mi grešku

Required provider is not installed

Može li ovo biti riješeno sa ODBC? Navodno da je MS izdao službeni ODBC binary build driver for SQL server za Red Hat i SLED

Ovdje sam našao neke upute, ali me zanima da li je netko nešto slično pokušao i da li možda radi na openSUSEu, jer ja nemam Red Hat niti SLED?

Ponukan sandrom na temi "Prebacujem firmu na Linux", meni je ovo jedina prepreka koja mi stoji na tom putu
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
o kojoj aplikaciji se radi?

koliko je velika firma?
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
aplikacija maloprodaje. srednje veličine firma
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:aplikacija maloprodaje. srednje veličine firma


a zar ti nije jednostavnije, kupiti pos kasu koja radi na linuxu i baza bi vjerojatno bila mysql ili postgrsql?

koliko ljudi imate u IT-u?
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
pozdrav hrvoje,

mi smo generacija s PMF - zar ne ?
ako se dobro sjećam - pozdrav generacijo - ako sam nešto pobrkao - oprosti :-)

osnovno pitanje je - da li si dobar s programerom koji je napravio kasu za windoze ?
ako je odgovor DA - onda stvari idu bez problema.
zamoli programera da u connection string dozvoli alternativu tj. JDBC ( java ODBC ) konekciju
nakon toga to ide na linux bez problema

ako ne možeš mijenjati konekciju , ona je stvar malo spigana - ne znam odgovor :-(
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
uspio sam instalirati ovaj microsoftov ODBC. sada bi se preko sqlcmd naredbe trebao moći spojiti na MS SQL. iako ja nisam, javlja mi timeout. zatim sam na advanced wine wike pronašao skriptu za instalaciju custom vb softvera koji radi s MS SQL bazom.

to je potrebno radi MDAC runtime koja ne dolazi s Wine, iako ne znam čemu služi. nakon toga kad pokrenem softver i dalje javlja required provider not installed. predpostavljam da je greška negdje u povezivanju wine-ovog MS-ovog ODBC-a s ovim ODBC-om na linuxu.

i još da kažem da je ovo rješenje prije par godina radilo preko winea, ali su autori prekinuli davanje bilo kakvog supporta za linux
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
da li ti ima ograničenja na to sa koje ip adrese se korisnik uopće može spojti?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
nema. klijent app radi i preko interneta s javnom IP adresom i preko LAN-a
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.