Sada je: 18 tra 2024, 17:19.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kako vidim na drugim forumima ieju o osnivanju nezavisne Wiki stranice svi doživljavaju kao nekakav napad na sebe, jer svi kao imaju vlastite wikije (koji po mom skromnom mišljenju ne vrijede ni pol pišljive bobe ;) )

Čitajući sve to, sve sam uvjereniji da je potreban jedan globalni HR Linux Wiki! :thumbs
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ne obaziri se na takve komentare, takvima je sve nemoguće, teško i unaprijed osuđeno na propast.

Mi ćemo biti poduzetni, pa krećemo u realizaciju. Tko bi se mogao ponuditi instalirati MediaWiki ili DokuWiki?
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Već rekoh da mogu ja, samo mi dajte podatke od servera i smatrajte sređenim
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Sokac je napisao/la:Već rekoh da mogu ja, samo mi dajte podatke od servera i smatrajte sređenim


Bravo stari! Onda, idemo u realizaciju!!!!! :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Hoćemo li se dogovoriti kakva bi trebala biti organizacija sadržaja? Članci bi trebao biti podijeljen po kategorijama. Kako mislite da bi bilo najbolje napraviti strance tako da su sve distribucije jednako zastupljene? Koje distribucije sve staviti?

Npr. ako netko napiše članak "Fedora - kako podesiti GPS tracking i aplikacije za GPS" vjerovatno je trivijalno da netko uzme taj clanak i porepravi ga za Gentoo, Ubuntu ili neku drugu distribuciju. Razlike bi bile samo u tome gdje se tocno koji config file nalazi i da li se sve iste aplikacije nalaze u repozitorijima ostalih distribucija.

Kako to jednostavno omoguciti na wiki stranici?
Postovi: 426
Postovi: 426
Pridružen/a: 08 kol 2008, 11:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M
OS: Fedora
Grof je napisao/la:
Sokac je napisao/la:Već rekoh da mogu ja, samo mi dajte podatke od servera i smatrajte sređenim


Bravo stari! Onda, idemo u realizaciju!!!!! :)


Vidim da si vrlo zagrijan :)

Prije "realizacije" bi trebao netko tko je iskusniji (ja nisam) s wiki stranicama definirati sto je sve potrebno za dobre i sigurne wiki stranice. Kakve zastite postaviti od hacker i script kiddiesa, kakva backup koristiti za podatke i gdje (offline ili samo na serveru?)...

Ako to sve sokac zna i zeli onda super super, no ako on ne moze to sve onda trebamo vidjeti tko, kako, zasto...
Postovi: 426
Postovi: 426
Pridružen/a: 08 kol 2008, 11:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M
OS: Fedora
Grof je napisao/la:Kako vidim na drugim forumima ieju o osnivanju nezavisne Wiki stranice svi doživljavaju kao nekakav napad na sebe, jer svi kao imaju vlastite wikije (koji po mom skromnom mišljenju ne vrijede ni pol pišljive bobe ;) )

Čitajući sve to, sve sam uvjereniji da je potreban jedan globalni HR Linux Wiki! :thumbs


Nije bas konstruktivno krizitirati tuđi rad i trud, pogotovo sto bi svi trebali suradjivati na ovakvom projektu...
Zadnja izmjena: valent; 13 stu 2008, 10:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 426
Postovi: 426
Pridružen/a: 08 kol 2008, 11:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M
OS: Fedora
Mogu napraviti skriptu koja će slati mail s backupom svaki dan (ili više puta u danu) u određeno vrijeme. Mogu napraviti i da kopira na drugi server.
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux
valent je napisao/la:Hoćemo li se dogovoriti kakva bi trebala biti organizacija sadržaja? Članci bi trebao biti podijeljen po kategorijama. Kako mislite da bi bilo najbolje napraviti strance tako da su sve distribucije jednako zastupljene? Koje distribucije sve staviti?

Npr. ako netko napiše članak "Fedora - kako podesiti GPS tracking i aplikacije za GPS" vjerovatno je trivijalno da netko uzme taj clanak i porepravi ga za Gentoo, Ubuntu ili neku drugu distribuciju. Razlike bi bile samo u tome gdje se tocno koji config file nalazi i da li se sve iste aplikacije nalaze u repozitorijima ostalih distribucija.

Kako to jednostavno omoguciti na wiki stranici?


Ja bih to napravio ovako:

Prva pretpostavka je da ako netko ide na Wiki, ide zbog toga što trba riješiti neki problem.
Dakle, u prvom planu trebali bi biti problemi, odnosno tipovi rješenja za nešto.
Npr.
Sekcija Hardware: Klikneš tamo i odeš za nivo niže
podsekcija: Net, Grafika, Audio, Web kamere, GPS... klikneš, odeš nivo niže
Tu su izredani konkretni naslovi problema koji u Wikiju postoje (tu će biti i naslova koji još nisu obrađeni i čekaju da netko nešto napiše, gotovih rješenja itd...
E, sada klikneš na problem koji te muči na svojoj distri i tu sada upadaš u novi nivo
Na tom pak nivu postoji opći dio teksta koji nekako teoretski opisuje problem i opisuje problem u cijelosti ako nije obrađen za pojedinu distru.
Ako pak postoji distributivno rješenje, onda te od tuda vode linkovi dalje na pojedinu distru. (tako odprilike to ima ATI)
Naravno, ako ne postoji rješenje za tvoju distru onda možeš kliknuti na neku sličnu. Čak na stranici može biti i prijedlog na koju distru bi mogao kliknuti u slučaju da za tvoju ne postoji.

Eto, tako bih ja razmišljao... :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
pa trebalo bi ti barem:
tips&tricks
hardver
definicije
sigurnost

kada se pise clanak onda se pise u najopcenitijem obliku (bez distri) te se pri kraju stavi
kategorija recimo "distribucijski specificno" i tu se nadoda kako se instalira za ubuntu, gentoo, stogod
koji su konfiguracijski fajlovi te na sto treba obratiti pozornost

ne bi bilo dobro da se unutar clanka stavljaju stvari koje su specificne za distre osim
ako nije naslov "Fedora i ...". Iako, takve bi naslove trebalo izbjegavati i trebalo bi
opisivati, kao sto rekoh, opcenito pa tko zeli doda upute za svoju distru
Gentoo, vanilla kernel, openbox, pypanel, conky, vim, irssi, rtorrent, comix, gajim, quodlibet, mpd, mplayer, ...
Postovi: 32
Postovi: 32
Pridružen/a: 13 stu 2008, 10:06
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Gentoo

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.