Sada je: 19 tra 2024, 04:10.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Prije svega...pozdrav svima.
Linux koristim samo povremeno jer je zanimljiv i mislim da ima potencijala.
Ne slažem se sa onima koji mrze windowse jer windowsi imaju najveću bazu free programa i to
kvalitetnih i korisnih , osobito za programiranje .
A sada o malim distrama: Nije mi jasno da autor članka o slaxu 6 piše kao da nikad
nije čuo za Slax.Ja ga koristim i mislim da je izvrstan i da će biti još bolji.
Slax je jednostavan,vrlo brz i koristi KDE a ne po meni glupi GNOME što
je osobito bitno za početnike , jedino što nema pravi instaler da se može
normalno instalirati na hard.bye...
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 19 vel 2008, 22:43
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Pa to sto si ti cuo za slax ne znaci da su svi drugi, ja nisam recimo....recenzija je super napravljena i tako se one rade,
bas da ljudi koji nikad nisu culi za slax shvate nesto o njemu....znaci od pocetka do kraj...

i sumnjam da itko ne mrzi windows, mrzit je nezdravo, pa pogotovo nezdravo je mrzit OS, jednostavno ljudi cijene
linux zbog mogucnosti odabira, slobode, prilagodljivosti i naravno besplatan je itd....
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Pa, iskreno o Slaxu se inaće malo zna. Na Wikiju se može naći podatak o verziji Slax-a 5.x, no očito je da su autori Slax-a 6.0 odlučili napraviti veliki zaokret jer mijenjaju i web stranicu o njemu samome, tako da ja ne vidim tako veliki propust u tome što sam o Slax-u pisao kao o nekoj novoj distri, kad se već i autori Slaxa ponašaju kao da je nova distra.

GNOME glup? Ajde, ako nekome je... no ne vidim kako to neka radna okolina kao što su GNOME, GDE ili Xfce mogu biti glupe ili pametne. GNOME je kratak, ne troši puno resoursa, po onome kako je meni KDE radio, GNOME je puno stabilniji, a i neka meni bitna rješenja su u njemu izvedena puno elegantnije nego u KDE-u.

Eh, da ne zaboravim, pozdrav novom korisniku! :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
tesla je napisao/la:Prije svega...pozdrav svima.
Linux koristim samo povremeno jer je zanimljiv i mislim da ima potencijala.
Ne slažem se sa onima koji mrze windowse jer windowsi imaju najveću bazu free programa i to
kvalitetnih i korisnih , osobito za programiranje .
A sada o malim distrama: Nije mi jasno da autor članka o slaxu 6 piše kao da nikad
nije čuo za Slax.Ja ga koristim i mislim da je izvrstan i da će biti još bolji.
Slax je jednostavan,vrlo brz i koristi KDE a ne po meni glupi GNOME što
je osobito bitno za početnike , jedino što nema pravi instaler da se može
normalno instalirati na hard.bye...


Ja autoru zelim rec da nije isto free ili open source to su dvije razlicite stvari kao ullje i voda.
ja sam na windowsu xp koristio jedan besplatni program za programiranje dev c++ http://www.bloodshed.net/devcpp.html i nakon par mj sam kupio novi
komp sa vistom orginalnom i nisam mogao taj program instalirati, tim koji ga je razvijao raspao se, sada ga niko nece moci razvijati i pobolsavati za nove os.
program je bas odlican, po meni najbolji koji znam.

Da je bio to open source svako bi ga mogao razvijati i prepravljati ga.

e a sto se tice gnomea i kde, na gnomeu compiz radi puno bolje nego na kde, i komp je na gnomeu puno stabilniji.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.