Sada je: 29 ožu 2024, 09:27.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle linuxasi ... palo mi napamet ... ne vidim da ima na forumu pa sto nebi stavio.
Dakle sjecam se na "mekovskim" forumima smo znali stavljati shotove uptime-a te gledali tko ce dulje dogurat te bi onda neki kernel update shebal uptime taman kad bi krenulo biti impresivno.
Ajde s obzirom da unixi i unixoidi vole na sva usta se hvaliti kako im je velik uptime ... stavite ovdje svoje uptimeove ... pa da se vidi na kraju krajeva i za one koji razmisljaju o linuxu .. i ko mala reklamica.

Neka budu screenshotovi da ne bude ribičije nego stvarno.
Ja dualbootam sa xp-om zadnjih dana pa sad necu jer nije impresivno (10ak minuta :) ).

O da ... serveri se ne racunaju 8-)
Debian 10, Windows 10, MacOS
Avatar
Postovi: 210
Postovi: 210
Pridružen/a: 05 srp 2009, 09:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
OS: Debian
ecvis17 je napisao/la:O da ... serveri se ne racunaju 8-)


Ja mislim da su baš serveri cool, npr. wiki.open.hr (BSD): up 616 days! (beat that!) :mrgreen:

A PC gasim svakih par dana, max 5 dana preživi, tako da to nije cool :?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Ja isto ugasim svakih par dana.
Čisto iz navike.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ajd ajd evo onda mala provokacija sa Maca :D

slika
Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Niš posebno al win bi kleknuo ;)
Debian 10, Windows 10, MacOS
Avatar
Postovi: 210
Postovi: 210
Pridružen/a: 05 srp 2009, 09:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
OS: Debian
vidis, vidis... nikad o tome nisam razmisljo.. svoj laptop gasim svaki dan kad idem spavat... apsolutno sve aparate iskljucim iz struje jer me zivciraju sve one lampice (osim ako imam neki veci torrent za skinut) :D
jedino ovaj komp na poslu ostaje upaljen po 2-3 tjedna (ono da ga imam uvjek na raspolaganju pa da se od kuce spojim na njega preko neta) al se na njemu vrti Win XP
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
Postovi: 773
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
A kako ćemo ako dodje update kernela pa moramo restartati komp?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:A kako ćemo ako dodje update kernela pa moramo restartati komp?


Da to je bilo razlogom zasto nikak dalje od određene točke ... btw koliko često prosječno update kernela?
Debian 10, Windows 10, MacOS
Avatar
Postovi: 210
Postovi: 210
Pridružen/a: 05 srp 2009, 09:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
OS: Debian
ziko je napisao/la:vidis, vidis... nikad o tome nisam razmisljo.. svoj laptop gasim svaki dan kad idem spavat... apsolutno sve aparate iskljucim iz struje jer me zivciraju sve one lampice (osim ako imam neki veci torrent za skinut) :D
jedino ovaj komp na poslu ostaje upaljen po 2-3 tjedna (ono da ga imam uvjek na raspolaganju pa da se od kuce spojim na njega preko neta) al se na njemu vrti Win XP


Ajd fino ak ti xp s time funkcionira meni je nakon par dana poluupotrebljiv. Cuj ja ne volim gasit jer mi ovak brze pokrenuti komp kad nesto trebam ... a lampice ni ne vidim. :)
Debian 10, Windows 10, MacOS
Avatar
Postovi: 210
Postovi: 210
Pridružen/a: 05 srp 2009, 09:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
OS: Debian
ecvis17 je napisao/la:Ajd fino ak ti xp s time funkcionira meni je nakon par dana poluupotrebljiv. Cuj ja ne volim gasit jer mi ovak brze pokrenuti komp kad nesto trebam ... a lampice ni ne vidim. :)


ma to ti je jer na njemu koristim maks 3 programa (uz firefox, word excel) al mogu rec da se to osjeti, tj ako duze vremena nije bio ugasen steka za popizdit... a i kad ga se reseztira se nikad potpuno ne oporavi rofl
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
Postovi: 773
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
ecvis17 je napisao/la:Da to je bilo razlogom zasto nikak dalje od određene točke ... btw koliko često prosječno update kernela?


Zavisi koja distra, ali mislim da ne više od par puta mjesečno (npr. na Fedori, koja vjerojatno najviše ažurira kernel). Iako postoje načini za updejtat kernel bez restarta kompa ;)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.