Sada je: 18 tra 2024, 01:28.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Danas sam bio kod prijateljice na Malešnici i pojada mi se da joj je spor komp... i velim ja njoj jel bi htjela Linux, objasnim joj kaje to itd. I sad ona odusevljeno veli daj...!

I ja onak izvučem Mint 8 na USB stiku ubacim u komp, installam ga, i malo uredim i sad veli ona "A kaje s printerom". I ukljuci printer i vjerovali ili ne printer se sam ponudi za instalaciju (HP-ov printer) i terminal se sam otvori sa tekstom i ja samo kliknem enter i instalira joj se i printer, nije mogla vjerovat. Sada joj sve radi puno brže i sigurnije.

Veli ona a kak da ti se ja odužim.... mislim si ja... spread the word :D I zagrlim ju !

Samo mi je zao sto sam prilikom instalacije kliknuo da unmounta particije zato jer je onda on opet spojio 3 njezine razdvojene particije i obrisao sve fajlove iz my documentsa koje sam stavio na jednu od njih... al kaje tu je, bitno da komp radi ... :D

Uči se dok si živ!
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
Postovi: 468
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Lokacija: /home/Špansko/
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
pita kako da ti se oduzi i ti izblebeces "...spread the word...." uff uff pa linuxasi stvarno nezanju naplatit svoje znanje i trud :P :P


enivej HPovi printeri i Linux se vecinom podosta vole :D 90% HPejaca koje sam upogonio pod linuxom su radii jednostavno plug&play bez da uopce treba ikakvu instalaciju ubudes USB i sec kasnije printas :D


inace u Osijeku srednja skola Matematicka na informatici koristi samo LINUX POWER :D
Avatar
Moderator
Postovi: 1121
Moderator
Postovi: 1121
Pridružen/a: 17 lip 2008, 20:23
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
speedy je napisao/la:uff uff pa linuxasi stvarno nezanju naplatit svoje znanje i trud :P :P


hahaa :D Previše gledaš filmove!
"Microsoft asks us to imagine a world with no walls. Well then why would we need Windows?"
Avatar
Postovi: 468
Postovi: 468
Pridružen/a: 03 pro 2009, 21:32
Lokacija: /home/Špansko/
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint 9/Google Chrome
Ja nevolim HP-ove printere zato jer su im boje skupe, draži mi je canon koji ima veče sprmenike i svaka je bja zasebna al canon neradi na linuxu. Taj canon koristi moj tata na poslovnom tako da ako ja trebam nesto onda otiđem na drugi komp.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
Ajd, nije još sve propalo.
Valjda će te još koji puta zvati da joj objasniš neke stvari.
Ima još nade...
;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Markec je napisao/la:Ja nevolim HP-ove printere zato jer su im boje skupe, draži mi je canon koji ima veče sprmenike i svaka je bja zasebna al canon neradi na linuxu. Taj canon koristi moj tata na poslovnom tako da ako ja trebam nesto onda otiđem na drugi komp.

Kako to msliš da canon ne radi na linuxu?
Meni pixma 1800 radi..
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
domi je napisao/la:
Markec je napisao/la:Ja nevolim HP-ove printere zato jer su im boje skupe, draži mi je canon koji ima veče sprmenike i svaka je bja zasebna al canon neradi na linuxu. Taj canon koristi moj tata na poslovnom tako da ako ja trebam nesto onda otiđem na drugi komp.

Kako to msliš da canon ne radi na linuxu?
Meni pixma 1800 radi..

Govorim opčenito za canon da se nisu potrudili da bi im pisači ili bilokoji drugi proizvod radio dobro pod linuxom. Sad meni nije bitnno, ja sam probao neke skenere od canona i pisače upogoniti pod liuxom jednostavno nije islo, sada te skenere i pisače koristi moj tata.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
domi je napisao/la:Kako to msliš da canon ne radi na linuxu?
Meni pixma 1800 radi..

jedno je pixma 1800, drugo su svi ostali rofl
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
ipernar je napisao/la:mislim si ja... spread the word I zagrlim ju !

ahahah meni je ovo boldano najsimpatičnije..
:)
moral si ostati na instrukcijama
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Avatar
Postovi: 1278
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Lokacija: Čakovec
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: ubuntu 16
ipernar je napisao/la:Veli ona a kak da ti se ja odužim.... mislim si ja... spread the word :D I zagrlim ju !

sdobar
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.