Sada je: 25 tra 2024, 02:28.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

dupin je napisao/la:Ne trebaju ti 2 home particije. Samo neka se korisnik ne zove istim imenom u obje ( ili više) distri. Na taj način koristiš isti home, a svaki korisnik ima svoj folder. ;)

Imam dual-boot LMDE-a i Archa i zajednički home uz istog usera i nema(m) ama baš nikakvih problema. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6760
Moderator
Postovi: 6760
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:
dupin je napisao/la:Ne trebaju ti 2 home particije. Samo neka se korisnik ne zove istim imenom u obje ( ili više) distri. Na taj način koristiš isti home, a svaki korisnik ima svoj folder. ;)

Imam dual-boot LMDE-a i Archa i zajednički home uz istog usera i nema(m) ama baš nikakvih problema. ;)

Ovo su jako korisni savjeti. Nikad nisam radio zasebnu /home particiju iz čiste lijenosti, a nisam ni bio siguran oko vlasničkih prava. Pojavilo mi se poprilično problema u vezi s tim da bi tek naknadno skužio da je problem u ntfs particiji na kojoj sam čuvao backup (ntfs ne čuva vlasnička prava). :nee
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Cooleech je napisao/la:Imam dual-boot LMDE-a i Archa i zajednički home uz istog usera i nema(m) ama baš nikakvih problema. ;)


Što se ne sudaraju config fileovi Archa i LMDE-a ako su u istom folderu? Samo pitam da mi bude jasnije.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Ne, zašto bi? Doduše, Arch je Xfce, a LMDE MATE. Jedini "problem" je to što je u Xfceovom meniju firefox pointan u /opt folder, a zapravo to je slučaj kod LMDE-a. Zbog tog "problema" firefox pokrećem ikonom na desktopu, a na LMDE-u iz menija. Sve ostalo radi bez i najmanjeg problema.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6760
Moderator
Postovi: 6760
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Meni se jedan home za dvije distre čini jako nesigurnom opcijom obzirom da različite distre fajlove često pišu u različite foldere. Interesuje me npr. kako bi se system mogao ponašati sa različitim verzijama gcc npr ili slično. Pretpostavljam da u tvom slučaju imaš različita usernames , inače bi kad-tad moglo biti problema.

sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Lipo san napisa, čitaj s razumijevanjem; isti user. Problema nema, a teško da će i biti, pogotovo jer nisu isti DE-ovi u pitanju. Sve što se tiče samog sustava je odvojeno, tako da različite verzije ovog ili onog ne mogu smetat niti jednom sustavu. Jedino možda kod neke aplikacije di su developeri idioti pa ne rade backward compatibility. Zasad nisu detektirani nikakvi idiotluci.. :zvizdi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6760
Moderator
Postovi: 6760
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
triple boot
07 lis 2014, 17:33
roflmao! Et ja cu citati sa razumijevanjem, developeri su idioti a ti dude rule. Kraj price za mene . ... lud zbunjenog

Covjek lijepo kaze da ima uredjen ubuntu koji ne zeli kvariti, ali zeli probati Manjaro. Zamisli Manjaro mu nije nesto, pa hoce fedoru,pa ni ona nije nesto pa hoce Suse ili mozda Arch. Sve jedan za drugim u jedan home? stvarno...
eh , ja cu "citati sa razumijevanjem" ali bi ti za ime Boga, trebao pisati sa razumijevanjem. I vidi cuda ja ne spominjem IQ, nekako mi bez veze

Edit: od kad je na primjer, gcc koji sam spomenuo "Applikacija" koju su radili devs idioti koji nemaju pojma o "backward compatibility" ? Uzas...
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Uf. Da skratim; to sam tek naveo kao primjer, a ne vidim zašto bi se jedna verzija gcc-a "klala" s drugom jer postavke se, afaik, ne spremaju nigdje, a kamoli u homeu. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6760
Moderator
Postovi: 6760
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.