Sada je: 18 tra 2024, 07:31.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo znam ja jednu dobru knjigu za početnike i one koji se prvi puta susreću sa GNU/Linuxom.

Vlatko Košturljak - Kost Linux u izdanju pro-mila.
uz knjigu dolazi i Mandrake linux 10.1 , istina star ali jeko dobar , po meni daleko bolji od ovoga u kaj ga kasnije pretvorili i preimenovali.
Knjiga košta samo 20kn
Lutherus
Lutherus
glaskoncILLa je napisao/la:khm, ne znam koliko je ovo legalno;

http://freebookdd.blogspot.com/2009/10/ ... tform.html


tnx man, i ja imam isti problem kao The Acacia Strain, a želim se igrati s tim alatom..interesantnije nego igrice...
Think of Richard Stallman as a philosopher, and think of me as an engineer. (Linus Torvalds)
Avatar
Postovi: 114
Postovi: 114
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:28
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu
ace_ubuntu je napisao/la:
glaskoncILLa je napisao/la:khm, ne znam koliko je ovo legalno;

http://freebookdd.blogspot.com/2009/10/ ... tform.html


tnx man, i ja imam isti problem, a želim se igrati s tim alatom..interesantnije nego igrice...

to ne radi
ako naletiš na šta bolje, baci mi na PM - da ne stavljamo ovdje ilegalu ;)
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
ok, nisam otvarala :D inače kolega mi je dao packet tracer da si instaliram...kad nađem nešto pošaljem...jer kako si i napisao alat baš i nema neki tutorial.......za sad mi izgleda isplativije igrat se s tim alatom nego otići na ciscov tečaj...iako znam da se tamo daleko više nauči...no meni je ljepše samoj učit samo trebam dobre materijale...
Zadnja izmjena: ace_ubuntu; 14 vel 2010, 21:32; ukupno mijenjano 1 put/a.
Think of Richard Stallman as a philosopher, and think of me as an engineer. (Linus Torvalds)
Avatar
Postovi: 114
Postovi: 114
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:28
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu
ace_ubuntu je napisao/la:ok, nisam otvarala :D inače kolega mi je dao packet tracer da si instaliram...kad nađem nešto pošaljem...jer kako si i napisao alat baš i nema neki tutorial.......za sad mi izgleda isplativije igrat se s tim alatom nego otiči na ciscov tečaj...iako znam da se tamo daleko više nauči čovjek...no meni je ljepše samoj učit samo trebam dobre materijale...

ma dobro, ja na packet tracer gledam kao na alatku onako iz dosade da učim. neznam koliko je dana prošlo od ovog otvaranja topica, al u međuvremenu sam se naoružao sa cisco dokumentacijom koja stane na dvd i počeo sam od ccna intro exam (500 i neka stranica) i u tih 200 stranica što sam dosad došao (s time da sam neke chaptere ponavljao jer nisam imao točnost odgovora koliko je potrebno (znači 9/10) onda bi opet pročitao) i mogu ti reć da sam već sada naučio toliko jednostanvih stvari oko kojih inače nikad nisam davao veliku pažnju. mogu mislit tek kako je s ostalim knjigama...
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
daj linkove postaj ovdje ako si skidao s neta...na faxu su me nasipali s teorijom, prožvakala sam Kurose-a (odmilja zvana knjiga, Computer networking: a top down approch, featuring the internet)...pa spremna sam na nešto dalje :)
Think of Richard Stallman as a philosopher, and think of me as an engineer. (Linus Torvalds)
Avatar
Postovi: 114
Postovi: 114
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:28
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu
pa ono nije losa networking knjiga, nisam ni znao za nju dok ju nisi postala, pa sam malo pregledao i cini mi se ok. osim sto je malo out of date, frame relay je dinosaur na umoru.. :)

cak mozda i bolja za prvo citanje od cisca, cisco materijali dosta forsaju cisco filozofju i njihove proprietary djidje, a nije samo cisco na planeti.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
ma naravno da nije loša knjiga, što se teorije tiče, veoma pitka literatura :) imaš i novija izdanja...nisu autori stali na starim izdanjima...eto profa je koristio starije izdanje....( da ne velim da sam na mrežama, (prvom dijelu), koristila njegovu zbirku iz 87' hehhhe gdje su modemi išli brzinom 9600 b/s)...treba znati stare stvari da bi se shvatile nove...
Think of Richard Stallman as a philosopher, and think of me as an engineer. (Linus Torvalds)
Avatar
Postovi: 114
Postovi: 114
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:28
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu
Ja sam prije dugo ovakvo šta tražio i sad sam našao slučajno, pa da podijelim s vama. Linux filesystem detaljnije:

http://tldp.org/LDP/Linux-Filesystem-Hierarchy
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
http://manuals.makeuseof.com.s3.amazona ... _Koala.pdf
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.