Sada je: 21 svi 2024, 17:34.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

ako ima ko, da postavi ili link da mi da treba mi sto prije. hvala unaprijed.
Postovi: 28
Postovi: 28
Pridružen/a: 10 svi 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
A google si probao?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Znam ih dosta(i distri i programa), ali necu reci jer bi stime mogao pociniti nesto nezakonito. Ako navedes razlog zasto i ako nije nezakonito kazem ti sto znam vezano uz tvoje pitanje.
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
ma ne mogu na googlu izbacuje previse stvari ne vezanih za ovo a znam da neko od vas zna pa mi je bilo lakse ovde traziti pomoc.
nije nista nezakonito hocu s drugom da probam (dogovorili smo se) da vidimo kakav je proces upadanja u komp. s windowsa i s linuxa.
tako da ce on meni probat s windowsa, a ja njemu s linuxa pa da vidimo malo to. eto ako moze pomoc
Postovi: 28
Postovi: 28
Pridružen/a: 10 svi 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Vecinom se ne hakira sa poznatim alatima, tocnije alate hakeri proizvode sami sebi(tkz RAT) i drze ih sami za sebe. Posluziti ce ti "nmap" koji "gleda" portove, koji sistem i slicno. Takodjer ovaj alat je potpuno legalan. Ako vec zelis nesto nauciti oko tih stvari treba nauciti malo i ZNATI o networkingu, kako sam sistem radi, kakve zastite ima i sl. E ako ti je frend iz UK bjezi od te igre ko od vraga, jer u UK je bilo slucajeva da su ljudi dobivali opomene zbog toga sto su pingali server/kucni pc.

btw, sad sam bio dobre volje. Inace ovaj forum sluzi da pomognemo ljudima u kojekakvim problemima vezanim za Linux a ne pomoci kako srusiti sistem. I takodjer smatraj se pobjednikom u svojoj igri sa frendom jer nema sanse(jedino ako je stvarno freak) da on dobije punu kontrolu nad Linuxom(ako je u tome bit igre).
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
hehe, ne mislimo rusiti sisteme samo et nako da vidimo kako sta funkcionise, da se obrazuje i na tom podrucju malo.
e ako imas kakvu stranicu gdje mogu procitati o networkingu i o samom radu sistema i zastita.
jaran je 20 metara od mene tako da nema frke :)
hvala ti druze.
Postovi: 28
Postovi: 28
Pridružen/a: 10 svi 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
http://www.redbooks.ibm.com/

S te stranice mozes prakticki sve zivo naci vezano za networking. Takodjer ima nesto knjiga vezanih za Linux. Sve knjige izdaje(ili je sponzor(?)) IBM te su besplatne. U PDF formatu su, ali mozes naruciti i knjigu na kucna vrata koju moras platiti.

btw, ti dok to procitas i naucis(nemislim naucis kako probiti zastitu, vec naucis sistem i ostalo) bit ce ti do svega samo ne do napadanja frendovog PC i njemu napadanja tvog kompa.
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.