Sada je: 18 tra 2024, 14:01.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

The Acacia Strain je napisao/la:
Lutherus je napisao/la:Većina tih ljudi se radi nezamjenjivima. Zakaj teta Štefica u državnoj firmi xy vodi bazu podataka u notepadu? Jer su tako čuva mjesto a ovima je pak jeftinije imati tetu Šteficu koja se i jedina snalazi u toj svojoj salati nego posložiti sve kak treba biti i uzeti nekoga tko zna i može a da Štefi i plate edukaciju od toga ništa kad ionak bude idalje radila po svome. I ovo kaj kaže Kristijan. To vidim po svojim kretenima u firmi. Kaže kolega, windows7 sa crnim toolbarom i plavim wallpaperom je brži jer manje resursa ždere :facepalm

ovo su totalne istine, pogotovo kad odes na intervenciju pa ti odma ujutro zasole mozak takvim strucnim odgovorima :smajlKojemSePovraca
ali eto, kada si ti taj koji odrzava takve sisteme i firme onda molis boga da ti se nadje jos takvih budala, jer pare se vrte onda iz prodaje magle :mrgreen:

+1
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
eListe čekanja - IN2 započeo povezivanje hrvatskih bolnica

slika

Riječ je o poslu koji je tvrtka IN2 odradila za Ministarstvo zdravlja i Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, a koji prikuplja podatke o slobodnim terminima za postupke u bolnicama, koje su javno dostupni na portalima HZZO-a i Ministarstva. Pacijenti tako usporedbom listi čekanja na određeni postupak mogu saznati u kojoj će bolnici najbrže doći na red, a uz povećanje transparentnosti listi čekanja u bolnicama očekuje se kako će doći i do njihovog značajnog skraćivanja.


Sustav eListe razvijen je na MS razvojnim alatima nad Oracle bazom u samo dva mjeseca, a predstavlja prvi custom development projekt tvrtke IN2 u području eZdravstva u kojem je već duže vrijeme prisutna kroz gotove proizvode poput bolničkog sustava IBIS i laboratorijskog sustava BioNET LIS koji su u upotrebi u više od polovice hrvatskih bolnica.


:thumbs_down
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
A zar ste očekivali nešto drugačije?
Nema love od otvorenih sustava.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Onda se ova jbna vlast nije trebala niti kočoperiti time kako će uvesti slobodan softver. Sve su to jako dobro znali i prije nego su vlast preuzeli.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Evo još jednog primjera http://www.kbcsm.hr/
Prije toga se je moglo čisto normalno na njihovu stranicu. Ja sam mislil da je taj silverlight napušten ? :/
“Somewhere, something incredible is waiting to be known.” ~Dr. Carl Sagan
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 28 sij 2012, 13:54
Lokacija: Hrvatsko zagorje
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Kubuntu | Debian | Fedora
Sve ovo nije ništa čudno... sposobnosti su Vlasti takve da smatraju recimo Oracleov softver "Opensource" jer isto počinje s O 8-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:Sve ovo nije ništa čudno... sposobnosti su Vlasti takve da smatraju recimo Oracleov softver "Opensource" jer isto počinje s O 8-)

A, u tom grmu leži zec. Nema distre koja počinje sa "W". Ali ima XUbuntu pa bi mogao umjesto XP-a uletit. :bleh
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Kr1stian je napisao/la:Evo još jednog primjera http://www.kbcsm.hr/
Prije toga se je moglo čisto normalno na njihovu stranicu. Ja sam mislil da je taj silverlight napušten ? :/


Jaoo :nee
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Kr1stian je napisao/la:Evo još jednog primjera http://www.kbcsm.hr/
Prije toga se je moglo čisto normalno na njihovu stranicu. Ja sam mislil da je taj silverlight napušten ? :/


KATASTROFA! :thumbs_down :thumbs_down :thumbs_down
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
:omg:
Imajte milosti, sestre sopak
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.