Sada je: 04 svi 2024, 01:16.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

a kaj je najgore.... više nije 1. travanj....
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Previse para i predaleko mi je to da bi mogao otici na to da se zabavim. Joj sto bi volio zezat predavaca. rofl

To stvari kvazi administratore koji ako im dodje nesto nestandardno nemaju pojma sto napraviti. Sramota sve u svemu.

Linux=haker :facepalm
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Dobro, manimo oglašivača koji je proizvod (tečaj) htio posebno naglasiti, a nema pojma kaj oglašava, no meni su još više za brigu uvjeti sa službene Proanima stranice koje polaznik mora zadovoljiti kako bi pristupio ovom Linux tečaju:

Uvjet: Uvod u Informatiku i rukovanje računalom, održavanje računala
Uvod u Informatiku, Uvod u rad s računalom, Rad s mapama (Desktop), Windows Explorer, Rad s datotekama, organizacija podataka, Rad s diskovima, CD, USB, vanjski mediji, Find, Control Panel, multimedija, Arhiviranje podataka (zip, rar), Rad u lokalnoj mreži, Internet Explorer, Mozilla Firefox, pronalaženje i "skidanje" podataka, Pretraživanje Interneta, slanje i primanje e-maila. Održavanje: Dos-prompt, scandisk, disk defragmenter, kompresija podataka, izrada i podizanje sustava s sistemske diskete, instalacije i deinstalacije, osnovno postavljanje mrežnih parametara i uređaja.


Muko moja... :facepalm

zapravo, za nekog s lovom i vremenom na bacanje, ovo bi moglo biti veselo. :mrgreen:

zapravo, zakaj ne... idem ih kuriti preko e-maila, kao neki windows user koji bi htio postati hacker.... rofl (i to bi moglo biti veselo)
Potičem i ostatak ekipe da napravi isto, ali svaki svoja priča, molim! :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Većina firma šalje ljude na ovakve obuke. To smo prošli u HOK-u, Velebiti i u CVH. Sad kliknu tu, sad klikni ovdje, napravi praznu mapu, obriši mapu, isprazni smeće,.... a ljude se gube :facepalm ( napomena, većina ih je između 23 i 38 godina, na računalu neznaju ništa no subotom znaju žarulje šrafati ).
Lutherus
Lutherus
idem složiti fejk račun i idem ih kuriti da ne kužim ovo terminal, kako se to pišu naredbe, joooj imam pravo i ja na malo zabave... a ak bu dobro, objavim pod CC licencom :D (ako će mi uopće odgovoriti)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
rofl
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
slika
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Darko Parić odgovara na #VladaUP Twitter pitanja (YouTube)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Eto nam i nove e-matice na, pogađate MS platformi, tako da će i svi novi projekti koji će se na e-maticu oslanjati, a prema pravilima vendor lockinga zasigurno biti i opet na MS tehnologiji.
Zanima me može li se igdje pratiti napredovanje uvođenja FLOSS projekata u HR administraciju?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Vjerojatno na bilo kojem omanjem zidu se dinamički može pratiti uvođenje FLOSS-a u našu državnu upravu. Mislim da bi dinamika piljenja u taj zid otprilike odgovarala dinamici događanja ovog velikog i prevažnog projekta hrvatske vlade. :mrgreen:
(sarkazam)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.