Switch to full style
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.
Odgovori

Koja powermanagement rješenja koristite?

11 tra 2012, 21:57

Ovo je primarno namjenjeno wm korisnicima prijenosnih računala, koje powermanagement rješenje koristite, zašto, ovdje možemo podjeliti neke skripte koje mogu eventualno pomoći očuvanju baterije, tj dužem radu. Trenutačno na archu X86_64 i hp g6 pavilion laptopu:

acpi
acpid (uglavnom su neke stvari namještene preko handler.sh skripte, namješten je suspend i screen lock kod lid closed casea, izmjena backlighta,...)
cpufreq (skaliranje frekvencije procesora - koristim u kombinaciji s laptop-mode-toolsom koji namješta governor, max/min speed)
laptop-mode-tools (upravlja uštedom energije hd-a, wifi-a, cpufreq, autosuspend, bluetooth, terminal blanking, autosuspend, ...)
i još u .xinitrcu imam namješen screen blanking nakon 2 mmin nekativnog rada.

EDIT: prije sam koristio powerdown skriptu s AUR-a i skriptu s chrunchbang foruma, ali sam prešao na laptop-mode jer kada se dobro konfigurira može se izvući muximum sada baterija traje nekih 4 h koliko i na windowsima.

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

16 tra 2012, 18:02

Kako na mom HP-u baterija traje točno 17 sec, nijedno.

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

16 tra 2012, 19:31

na mom Fujitsu - Siemensu baterija prekratko traje, tako da je stalno uštekan...

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

16 tra 2012, 20:01

Meni je baterija stalno van laptopa, tako da...

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

16 tra 2012, 21:26

Cooleech je napisao/la:Meni je baterija stalno van laptopa, tako da...

Čemu !?

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

16 tra 2012, 22:11

max360se je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:Meni je baterija stalno van laptopa, tako da...

Čemu !?

Zato jer moj, ovdje navjeke hvaljene marke, HP voli cuclat bateriju čak i kad je laptop u potpunosti ugašen. Ovako mu dam odj*eb. :D

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

17 tra 2012, 00:49

A joj da zaboravih da si ti lin ga vadit i koristit iako ti je najaci komp u kuci.

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

03 kol 2012, 07:00

Bok! Ne znam spada li to u temu no koristim jupiter na ubuntu. sa power saving opcijom izdrži nekih 2 sata i sitno. Zanima me ima li razlike u potrošnji baterije pri korištenju openboxa ili xfce u odnosu na unity ili gnome shell na istom laptopu?

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

03 kol 2012, 09:52

Lutherus je napisao/la:Kako na mom HP-u baterija traje točno 17 sec, nijedno.


Isto i kod mene, samo zamijenite HP sa Dell i 17 sec sa 7 minuta. (Uh, ipak je malo bolje od Luthovog :D)

Re: Koja powermanagement rješenja koristite?

03 kol 2012, 10:04

Moja baterija niti ne radi vise. Ja sam samo na napajanju.

@Dani - Sigurno ima utjecaja, zato sto su Unity I Gnome zahtjevnija okruzenja od Xfce ili samog Openboxa.
Odgovori