Sada je: 28 ožu 2024, 11:10.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

pozdrav

kako mogu napraviti live cd da bude isti sustavu kojeg imam na računalu, sa opcijom instalacije koja kad se klikne instalira taj sustav pružajuči korisniku opciju da odabere particije, vremensku zonu i sve to kako več ide prema live cdu ?
predpostavljam da treba sustav snimiti kao sliku, ali ne kužim kako napraviti autoinstall i opcije odabira particija i sl
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Ako sam te shvatio, hoces da napravis kao sliku sistema i kasnije da je mozes instalirati i na drugim racunarima?
Avatar
Postovi: 47
Postovi: 47
Pridružen/a: 01 kol 2012, 11:29
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian testing
http://www.remastersys.com/
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
mogu li tu distribuciju onda nazvati svojim imenom kao baziranu na postoječoj ?
npr mint=ubuntu

napravio bih tri distrubiucije koje se instaliraju u dva tri klika iz gentoo sourcea:

gentoo server
gentoo desktop media
gentoo science

zapravo napravio bih jednu distribuciju koja pri instalaciji ima izbor između tri navedena kernela da korisnik odabere jednu od te tri baze za automatsko instaliranje distribucije
( npr kao lubuntu,kubuntu i ubuntu na jednom livecd uz obavezu korisnika da odabire koji če od ta tri instalirati )
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Možeš ju nazvati kako god hoćeš, ali mi nije jasan ovaj dio sa gentooom, gentoo se kompilira iz izvornog koda i konfiguracija se vrši u terminalu bez grafičkog ili cli izbornika, tako da bi sam morao pisati neki program za instalaciju koji bi kompilirao i uzimao postavke od koristnika, vršio particioniranje,... a to baš i nije jednostavan zadatak :roll:

S ubuntuom je priča drugačija, postoji remastersys koji stvar čini jednostavnijom.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
upravo to i hoću pitati sam ne znam postaviti pitanje kako treba
znači ja moram raditi program koji će to automatski instalirati ?
zar ne mogu uzeti source onog programa prozora za klikanje i odabir particija pri instalaciji ubuntua i staviti ga u gentoo ?
to bi bilo onda to, jedino ostaje odabir kernela ali to ima i slackware live cd pa mi se činilo izvedivo bez pisanja vlastitog programa za instalaciju
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Možeš ti uzeti program, ali bi morao napraviti debeli rewrite i to ti praktički dodje kao pisanje from scratch. Za početak bi sa Linux-Live scripta morao napraviti live DVD, onda bi morao napisati tu rutinu za instalaciju koja bi uključivala sve što i uobičajeni installer, ali to vjeruj mi nije jednostavan posao.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.