Sada je: 29 ožu 2024, 08:37.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Tema gdje razgovaramo o Linux korisnicima


Nisam baš dobar s uvodima, možda najbolje da počnem s postom sa G+

how do I install nano in Ubuntu?
and ways in which repositories replace the old with the new ..???


src:
https://plus.google.com/u/0/10859421379 ... 1jNerar6bV

Na ovom primjeru možemo vidjeti tipično ponašanje mnogih korisnika danas. Ljudi postavljaju pitanja na koja odgovor mogu dobiti ako samo ukucaj par riječi u Google.

http://bit.ly/RyFDYO
http://bit.ly/RyFHYu

Zanemarimo da se radi o Ubuntu korisniku, mogao je biti korisnik bilo koje druge distribucije, samo ovo je prvi post na koji sam naletio.

Uglavnom, ovakvih korisnika ima sve više i više zabrinjava. Takvi korisnici nerviraju starije korisnike koji polako gube volju za pridonošenjem zajednici, a najgore od svega je to što ne žele čitati dokumentaciji i ne žele misliti svojom glavom.

Tu na forumu ima korisnika koji su u doba kada internet je bio gotovo nedostupan i/ili jako spor potrudili se i došli do informacija koje su im trebale, naučili to, naučili Linux bolje nego što 99% ljudi koji su u zadnjih par godina počeli učiti Linux ikad naučiti.

Zabrinuo sam se kuda sve ovo vodi, kako na izgleda budućnost sa ovakvim korisnicima? Mene je strah.
Eto samo toliko.
Zadnja izmjena: max360se; 05 sij 2013, 22:20; ukupno mijenjano 1 put/a.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Možeš li dati par poveznica s našega foruma gdje se pojavljuju takove teme, ja ih ne viđam baš često. Ono što me više zabrinjava je trollanje na naslovnici i zlonamjerni korisnici koji provociraju. Ne vidim što je problem, čovjek je pitao kako instalirati nano, zna za pojam repozitorij, ali nije upućen i vjerojatno se, ako prvi puta upotrebljava linux, ne bi niti snašao i treba ga uputiti i objasniti, on nije bio bezobrazan, pa zašto ga elitistički izrugati :?
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
ova tema je tempirana troll-bomba!
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Gle, među korisnicima svih OS-ova će se naći dosta takvih. Isto tako, u drugim sferama života će se isti pojavljivati. Svuda ima sličnih, za tebe problematičnih, tako da to nije naš problem. I mislim da nema smisla raspravljati o tome ovdje. Ne smeta mi ali "Uzalud vam trud svirači".
Btw, na poslu, na cesti, ma svugdje susrećem baš taj tip ljudi koje ti navodiš i ne smeta me to jer to je njihov problem, a ne moj.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
stefan je napisao/la:ova tema je tempirana troll-bomba!


On ne ne, to mi nije namjera i molim moderatore da brišu sve flame postove.

@retsam
ok, možda sam malo "jumped the gun" s ovim pune forume, ispravit ću to.

Nisam nikoga izrugao, pogotovo ne elitisitčki, niti mi je to namjera. Jesi li pročitao cijeli tekst do kraja?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
stefan je napisao/la:ova tema je tempirana troll-bomba!


slažem se

@max
nije tvoja namjera no privlači trolove ko zlato svrake
Lutherus
Lutherus
max360se je napisao/la:Nisam nikoga izrugao, pogotovo ne elitisitčki, niti mi je to namjera. Jesi li pročitao cijeli tekst do kraja?


Ne izravno, ali čemu onda ova tema i prikazivanje kako netko ne zna instalirati nano, kao što reče Stefan ovo je tempirana troll-bomba.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
@retsam
Instalaciju nano sam uzeo samo za primjer. Mogao sam uzeti bilo što.

@Lutherus
:(
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Linux za Sve slavi peti rođendan

Prije točno 5 godina LZS je započeo sa svojim radom, kao entuzijastički projekt nekolicine zadovoljnih idejom FLOSS-a i Linuxa, ali nezadovoljni načinom na koji se na ostalim forumima obraćalo novopridošlim korisnicima Linuxa.

LZS je krenuo s filozofijom: “Pomognimo čovjeku konkretno, a ne riječima – Googlaj” i taj odnos s korisnicima LZS je zadržao do današnjih dana.
http://www.linuxzasve.com/linux-za-sve- ... i-rodendan
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
@zole
Znam, to se i vidi. Dio korisnika počne misliti svojom glavom ali mene brine onaj dio koji to ne radi.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.