Sada je: 03 svi 2024, 02:27.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

@tex: Sorry ali prvo moram prekrit oči od ove boje.. To boli! :D
Šalu na stranu, mislim da znam u čemu je problem. Skype ti nije povukao slike određenih kontakata zato jer još nisu došli online. Koristi skype neko vrijeme na linuxu, čekaj da ti se kontakti pojave online pa će doći i njihova sličica. Ovo je wild guess, ali vrijedi pokušati. ;)
Možda da umjesto ove očajne narančasto-žute boje podesiš neku ugodno sivkastu? rofl Sorry, morao sam! :D

Edit: Upravo sam provjerio kontakte na svom skypeu.. također njih par (koji dugo nisu bili online) nemaju sličicu. Dakle, to bi moglo biti to. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6767
Moderator
Postovi: 6767
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 355 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Hvala na trudu ali sam negdje u prijašnjim postovima naveo da se meni ne želi pokrenuti instalacija niti iz mint instalera ( na hrv upravitelj programa) a niti iz synaptica (upravitelj paketa) , tako da mi nije bilo druge nego povući deb datoteku.. Ali i prije instalacije u synapticu je navedena ista ova najnovija verzija skypea tako da nema razlike , osim kaj se meni ne želi pokrenuti takva instalacija.. ovo je novi mint pa su i verzije programa dosta nove.... onaj skype bin je u biti isto aplikacija za skype ali samo starija verzija, i nju mi hoće pokrenuti iz synaptica ali ona samo instalira tu stariju verziju skypea i sve greške su i dalje tu,,,,,, jedino ak ja negdje drastično fulam,,,,, negdje gore sam naveo da sam imao i problema sa HPLIP aplikacijom ( prikaz tinte u pisaču) i tada sam od HP suporta dobio detaljne upute na mail po kojima sam još jednu datotekicu, neki lib, skinuo i uz root ovlasti sam ju postavio na mjesto po uputama i tek tada je taj softwer proradio kako treba.... tako nekako imam osjećaj da i ovdje fali neka biblioteka ili sl...... Danas sam opet dobio i odgovor od sl skype suporta i bolje da vam ne kažem kaj oni bljuzgaju...... (kažu: instalirajte najnoviju verziju i dali mi link,,, što znači da opće nisu dobro ni pročitali moj mail..)

----
I odgovor cooleech-u (kojem isto zahvaljujem na trudu) : Znači, ja na linuxu uopće nemogu u skype tražilici kontakata pronaći osobe koje želim dodati za kontakte jer ih tražilica ili uopće ne pronalazi ili ako ih i nađe onda ih izbaci par i to bez ikakvih podataka profilnih i bez slika tako da na taj način nemogu napamet dodavati osobe.. Dok sam u linuxu niti mene tada ne mogu naći po tražilici a ako me i nađu isto je profil bez podataka i slike... Kada sam u windowsima onda tamo odradim taj dio dodavanja kontakata i onda naravno da su mi ti kontakti i u linuxu, ali bez slikica i profilnih podataka,, polja imena datuma i sl prazna kao i polje slikica,,i tako mi je i tijekom voice razgovora i chata dok je prilikom video razgovora sve uredno, taj vidimo se i čujemo se,,,,, ,,, Imam ja dosta godina i svega sam se nagledal i svakakvih problema narješaval, i ovo mi nekak ide za time da aplikacija skype na linuxu i njihova aplikacija na njihovom serveru ne odrađuju nekaj sinhronizirano,, logično da kad pokrenem aplikaciju da se ona spaja na njihov server i povlači hrpu podataka ali i server povlači podatke od moje aplikacije i možda tu negdje nekaj ne šljaka dobro,,,, e sad jel to zato kaj u mom sistemu fale neke bibliotekice ili je to nekaj drugo,,,,,,, jedna teta na skype online suport chatu me probala navoditi u popravljanje nekakve ogromne datoteke koja se svaki put nanovo kreira ali to mi baš nije rješenje da svaki put to delam,,a ti tak i tak ne riješi većinu problema,,,,,,

--- veliš jarke boje..hehhe... volim jake kontraste gdje mi je odmah sve detaljno pregledno,,pa mint i dođe sav nekakvi u sivo bijelim tonovima i onda se jedva vide komande po ćoškima prozora,,,, valjda nekakva životna navika mi je da je sve detaljno, pregledno,označeno,jasno,,,
Max Bunker
Max Bunker
Nego.. reci ti nama, jesi li ti možda radio nekakvu mini instalaciju? Možda ti doista fale neke stvari, tj. libovi. Ako nisi radio "normalnu" instalaciju Linux Minta, napravi je. Također, preporuka za Mint 13 zbog bolje stabilnosti i duže podrške (5 godina).
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6767
Moderator
Postovi: 6767
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 355 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
ma naravno da sam odradio full instalaciju , skinuo iso sa sl stranice tj torrent, provjerio torrent, napravio bootabilni usb i na taj način najnormalnije odradio punu instalaciju,, imao sam prije mint 13 ali nisam bio zadovoljan sa njime: zezala je grafika i znal se blesirati da pukne onak bezveze,zamrzne i to dok se nikaj ne radi, i onda nije bilo pomoći osim hard tipka za restart na kućištu,, a nna lapu mi 13-tica dobro dela još i danas,, na stoni pc sam stavio onda mint 14 i nemam nekih problema osim ovog sa skypeom ( i sa onim softwerima koje sam naveo,tj pc companion za update experia telefona ne dela na linuxu a nakon updatea androida na 404 ics se više u file browseru ne može pristupiti fileovima na fonu, ali to je problem detaljno priznat i opisan od strane androida a ne linuxa ).... kamera i mikrofon su mi ok jer google talk (tj google hangout) najnormalnije rade i to vrlo kvalitetno,, sva multimedija leti, igre isto, libreoffice dela ko na steroidima, net leti sa svim skriptama i pluginovima,,,,, manje više sve dela osim tog skypea i stvari vezanih uz mobitele (update i sl)
Max Bunker
Max Bunker
Ajde provjeri imaš li dodan Import repozitorij.U synaptic>preferences>repositories nađi import i označi ga.Nakon toga osvježi synaptic.Skype bi se morao pokazati i dati ti mogućnost da ga instaliraš.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
označen je import, i meni je skype oduvjek vidljiv u synapticu, jedino kaj ga od tuda nije pokretao instalaciju kao ni iz mint instalera,,i na oba mjesta je znači bio vidljiv uz naznaku da nije instaliran,, kada sam instalirao deb file automatski je i u synapticu i u instaleru bilo vidljivo da je instaliran ,,,
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:označen je import, i meni je skype oduvjek vidljiv u synapticu, jedino kaj ga od tuda nije pokretao instalaciju kao ni iz mint instalera,,i na oba mjesta je znači bio vidljiv uz naznaku da nije instaliran,, kada sam instalirao deb file automatski je i u synapticu i u instaleru bilo vidljivo da je instaliran ,,,

kako nije pokretao? ako ne izbaci gresku trebao bi preko terminala instalirati pa onda ce sigurno izbaciti u cemu je problem...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
nije izbacivao nikakvu grešku nego jednostavno se nakon klika za instal nije ništa događalo,, probao više puta, i to sam ga pustil pol vure i ništa da se pokrene,,bez izbacivanja ikakve greške,,,,, ista stvar i na synapticu i na mint instaleru,, iz konzole se instaliral ali nema razlike kaj se tiče grešaka,,,,,,,,
Max Bunker
Max Bunker
nakon klika na instal sam i pratio preko nadzora sustava i internet promet i nikakvi download se uopće nije pokretal ...
Max Bunker
Max Bunker
Označiš paket za instalaciju i onda mu daš apply (primjeni) ovisno o jeziku koji koristiš.Tek tada će se instalirati.Ajde probaj

Kod: Označi sve
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade


pa nakon toga

Kod: Označi sve
sudo apt-get install skype


zalijepi tu ako izbaci kakvu grešku ili poruku.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.