Sada je: 29 ožu 2024, 06:01.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

tex.vileer je napisao/la:A kakav je debian glede codeca jave flasha wine ..

na Debian Wiki imaš sve što ti je potrebno za multimediju. Java applete u browseru ćeš pokrenuti tako da instaliraš icedtea-plugin ;)
Ostalo je slično kao i kod drugih distri, samo što se Debian ne ruši :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:Ostalo je slično kao i kod drugih distri, samo što se Debian ne ruši :D

bilo bi zalosno da se debian rusi kada se cak ni ubuntu ne rusi :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Probao sam u live modu xubuntu i lubuntu ali tamo je sve to daleko lošije nego na mintu.. Možda ako ima ko volje da pogleda kako sam složio particije (prilažem sliku) ,, čini mi se da su mi na prijašnjim instalacijama linux datoteke bile na primarnoj a sada su na extended particiji. Pretpostavljam da ovo nema veze sa mojim skype problemom ali eto, nikad se nezna pa da pitam i to... Inače priznajem da mi nikad do kraja nisu bile jasne sve te podjele ( primarni,logički,prošireni, extended... ) jer na raznim tutorijalima se razno to objašnjava. Npr na ovim stranicama sam pročitao da je linuxu svejedno gdje se smješta a negdje sam opet čitao da je obavezno da ide na primarne a ne extended, a na trećem sam pak mjestu pročitao da se proširena primarna naziva extended.......
Privitak/ci
particije sada.jpeg
(163.97 KiB) Preuzeto 3 put/a.
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Probao sam u live modu xubuntu i lubuntu ali tamo je sve to daleko lošije nego na mintu..

?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ja presao na google+
Nema vise zajebavanja sa skypom :D
Avatar
Postovi: 48
Postovi: 48
Pridružen/a: 27 stu 2012, 14:41
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.04
bas me interesuje posto sam probao i mint xfce i xubuntu live koje su to velike prednosti minta xfce u odnosu na xubuntu ja ih stvarno nisam opazio jedino ako smatras prednoscu vise predinstaliranih programa ili wallpapera
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 16:12
Lokacija: BIH
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: M
OS: Debian - Win7
Vjerojatno je prednost to što sa Mint-om dolaze svi kodeci,Java...Samo instaliraš OS i sve je već tu. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
ne koristim mint xfce nego mint mate... ne kažem da je mint bolji nego da se meni osobno više sviđa jer puno toga radi out of box odma po instalaciji pa čak i u live modu prije instalacije... nisam neki stručnjak za to i bitno mi je da to sve radi i da vrijeme za računalom koristim za konkretan rad a ne za kojekakve radnje vezane uz operacijski sustav. Evo npr danas sam probao xubuntu i lubuntu po naputku kolega odavde, i ni na jednom se iz live moda uopće nije pokretala instalacija skypea i codeca, tj stalno je prijavljival nekakve greške i prekidal instalciju, dok npr u live mintu to dela odprve.. imam procesor p4 EE 3 GHz i 2054 MB rama i live mint se učita u tridesetak sekundi dok je xubuntu i lubuntu to trajalo po par minuta ...... Ima ko da mi kaj kaže u svezi particij ( primarna, logička, proširena, extended,,, pitam to zato jer možda sam tu pogiješio kaj mi nije linux na primarnoj pa možda zato ne povlači sve libove potrebne za skype..... samo nagađam...
Max Bunker
Max Bunker
@ tex.vileer

Ako uz sve poteškoće ipak možeš koristiti Skype,ostani na Mint-u.Možeš li točno reći što je to lošije kod Lubuntu/Xubuntu?Lošije rade,ne prepoznaju hardware... ili nešto drugo?
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Corto Maltese i Tex Willer. Fali još Ken Parker, Diabolik i Satanik.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.