Sada je: 28 ožu 2024, 10:10.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

:D
Well, ofc da nemozes biti *vlasnik* GPL koda... Oni shvatili bukvalno. -.-

Da prevedem svoj post: (bilo je relativno kasno)

Kada napises nesto za kernel to prvo ide do Linusa, ne obavezno ali uglavnom, covjek skoro da i ne programira. On sam odlucuje dali to ide u kernel ili ne, moze se konsultovati s ekipom ali njegova je zadnja.
za razliku od Linuxa gdje jedan covjek upravlja putanjom svega toga *BSD ima cijelo "vijece" sto ga cini boljim u tom pogledu.
Sada kada Linusa ne bude, ne cak i prije ce se povuci, imenovati nekog drugog za Linusa. (King is dead, long live the king)
Dalje zbog same ljucske prirode nece se svi slagati sa novim Linusom, uostalom klasicna sudbina open source projekata je forkanje...
"Simplicity is prerequisite for reliability." Edsger W. Dijkstra
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 29 stu 2012, 02:32
Lokacija: $PWD
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
OS: p9
pa, vjerojatno će tako biti i sa linuxom u jednom trenu. S obzirom na to da dosta firmi ima veliki ulog u linux kernelu, linux i svi koji imaju imalo mozga neće počet raditi probleme jer će se u suprotnom linux isforkat na možebitno toliko dijelova da će biti bezvrijedan. Iako, vjerojatnije je da se osnuje neka GNU kernel fondacija u tom slučaju koja će nastaviti razvijat gnu kernel koji će često u tekstu imati (bivši linux). Tako da u biti sumnjam da će se išta bitno promijeniti na toj razini.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Vjerojatno će biti isto kao i sa nadzorom razvoja npr. Debiana, samo se promijeni čovjek i ide se dalje, ne vidim razlog zašto bi se sve raspalo.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Probao sam već nekoliko puta napisati smislen odgovor, ali me ne ide.
Ustvari, imao sam samo potrebu to ovdje reći.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Sto bi rekao jedan moj profesor na faxu usao si u filozofiju iz koje ne mozes izaci :D

Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 4 Beta
Slamd64
Slamd64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.