Sada je: 25 tra 2024, 20:02.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav svima na forumu.

Imam problem sa spajanjem na internet putem VIP-ovog usb modema pa se nadam da će mi netko znati pomoči.

Sve je uredno radilo dok nisam prebacio VIP račun da ide preko CARNET-a. Nakon prelaska na CARNET ne može da se spoji. Kad pokušam spajanje nakon par sekundi dobijem poruku da se uređaj odspojio s mreže.
Unio sam APN: carnet.vip.hr, korisničko ime i lozinku za carnet te ostavio samo PAP kao metodu autentikacije.
Sve uredno radi na Win XP al na Ubuntu 12.04 nikako :facepalm

Ima tko ideju šta da napravim? Unaprijed hvala :)
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 ožu 2013, 18:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04
Mislim da je vec problem rijesen negdje na forumu.
viewtopic.php?f=11&t=1779&hilit=carnet+huawei (a i ako ti moj link ne pomogne, sigurno je tvoj problem negdje rijesen, samo moras pazljivo pretrazit forum).
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Proradilo kad sam umjesto prepoznatog HUAWEI uređaja odabrao any device(prošao sam konfiguracijski wizard bez da sam ušteka USB modem). Prije toga san reinstalira ubuntu, al aj, glavno da sad sve radi. Da nije uspilo sad bi XP radia na laptopu ;)
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 23 ožu 2013, 18:01
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.04
Direktor je napisao/la:Proradilo kad sam umjesto prepoznatog HUAWEI uređaja odabrao any device(prošao sam konfiguracijski wizard bez da sam ušteka USB modem). Prije toga san reinstalira ubuntu, al aj, glavno da sad sve radi. Da nije uspilo sad bi XP radia na laptopu ;)


Sad oznaci thread kao rijeseno tako da se moze postavit na popis rijesenih problema :D
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
evo budem ja, da se malo preseravam moderaturom :D
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.