Sada je: 30 ruj 2020, 11:16.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bude li za 13.04 install party priređen?gdje i kada?

Kako to otprilike izgleda?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
Nema toga. Ova zajednica za ubuntu više neće ništa uraditi, a ponajmanje ga reklamirati putem install festa.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 279 puta
Spol: Y
udruga SOK sigurno neće organizirati install party za ubuntu, a za Debian Wheezy hoćemo.
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Zasto necete???? Nije mi jasno. ili ste mozda neki HardCore Linux Useri, pa ne volite nista sto je i malo namenjeno siroj javnosti. sagldajte stvari onakve kakve jesu, ako vec radite nesto, uradite to kako valja. Ubuntu je odlična distribucija (tj osnova za druge distribucije), ne morate ubuntu da instalirate, kad vam vec toliko smeta taj Unity, postoji Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu ... mislim da je velika greska sto bojkotujete trenutno najbolju distribuciju. Kakva god da je, trenutno je jedina distribucija za kojom postoji interesovanje sireg kurga korisnika. Dakle, da se razumemo, treba zainteresovati korisnike, a Ubuntu to moze, kasnije kad pojedini shvate da ih Unity ogranicava, pokusace s necim drugim i na kraju će od te velike količine biti i ljudi koji su zainteresovani i za Arch i za Gentoo itd. Dakle, ne pljujte ono od čega imate koristi. S druge strane ono što pojedini tvrde da Ubuntu krije da je Linux, na svakom proizvodu koji ima Ubuntu, lepo je naznačeno i piše "OS: Ubuntu Linux" . Ubuntu je upravo ono što je trebalo Linux svetu i nemojte da pljujete, sem njega (i njegovih derivata) distribucija za koju ima nade da prokrči put do šire mase je Sabayon i openSuse. Sve ostale distribucije su usko vezane samo za Linux korisnike koji vole ili da eskeprimentišu ili imaju jednostavno potrebu baš za tim određenim distribucijama iz nekog razloga.
gMajstor
gMajstor
Debian je svojevrsna službena distribucija udruge SOK pa će stoga bit i organiziran WRP (Wheezy Release Party)...Inače imamo 2 Linux InstallFesta godišnje na kojem se instalira ono što posjetitelji žele...
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Install fest (barem za Zagreb) ti radi Računarska sekcija KSET-a u suradnji s HULK-om pa vijesti vezano za to prati ovdje: http://www.ubuntu-hr.org/ ili ovdje: http://www.linux.hr/modules/news/

LZS će vjerujem također prenijeti vijest na naslovnici no koliko ja pratim LZS on nikad nije radio install festove tak da napadaš krivu adresu ;)

.. i iznošenje činjenica ili osobnih razmišljanja o nekoj distribuciji nije pljuvanje, bojkotiranje ili tjeranje ljudi od linux-a nego realna i zdrava polemika jer ništa nije savršeno, a prešućivanje loših stvari je mazanje očiju manje upućenim korisnicima kao što je i obasipanje neke distribucije superlativima također mazanje očiju .. sad je samo osobna stvar što netko smatra da je poštenije i ispravnije.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 578 puta
Primio/la zahvalu: 821 puta
gMajstor je napisao/la:Dakle, ne pljujte ono od čega imate koristi.

Nisam vidio nikakvo pljuvanje. I mene inače smeta pljuvanje, ali sada malo pretjeruješ. Osim toga, na kakvu korist misliš?
Ubuntu je upravo ono što je trebalo Linux svetu i nemojte da pljujete, sem njega (i njegovih derivata) distribucija za koju ima nade da prokrči put do šire mase je Sabayon i openSuse. Sve ostale distribucije su usko vezane samo za Linux korisnike koji vole ili da eskeprimentišu ili imaju jednostavno potrebu baš za tim određenim distribucijama iz nekog razloga.

Imam potrebu da radi sve što mi treba i da imam kontrolu nad sustavom, to je meni glavni razlog. Čak i eksperimentiranje uglavnom služi da bi se vidjelo što zadovoljava određene potrebe i da bi se dobilo nešto stabilno i upotrebljivo, radilo se o hobi projektima ili nečem drugom.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Stari, nema to veze sa unity-em ili lakoći korištenja linuxa. Ubuntu je sam baziran na debianu koji je jednako lagano koristiti. U doba kada je ubuntu nastao, to možda nije bilo tako, ali sada ... No, veći je problem to što Ubuntu, tj Canonical kreću u smjeru Apple-a i MacOS-a koji su elitna zajednica i koji natrag više ništa ne vraćaju. Si znao da je Mac bazian na FreeBSD-u? Znaš li koliko Apple vraća BSD zajednici? Ništa. Canonical kreće u istom smjeru sa svojim Ubnutuom i samo je pitanje kada će se potpuno odvojti od Linuxa u svoj zasebni ekosustav.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 279 puta
Spol: Y
gMajstor je napisao/la:Zasto necete???? Nije mi jasno.

Jednostavan razlog - ne sviđa nam se smjer u kojem je Ubuntu krenuo (u postu iznad je razjašnjeno). Uostalom, više nije vodeća distra. ;)
SOK od sad prati izdavanje Debiana, Fedore, Minta i OpenSUSEa.
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 272 puta
Primio/la zahvalu: 348 puta
Ok,kada će biti install party?Mogu li ih zapitat i da mi instaliraju npr. grafičke drivere?Kakav je na tome obično omjer klijenata/voditelja?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.