Sada je: 29 ožu 2024, 12:53.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kubuntu 13.04
04 svi 2013, 19:30
Evo tema za raspravu o ovoj distri.
Da počnem prvi. Upravo sam ga instalirao za recenziju.
Prvi dojmovi su jako dobri. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Pričaj dalje, eto i mene zanima. Nisam stigao da ga istestiram imam neke druge obaveze, a i razočaran sam. Ali iskreno me zanima kakav je u poređenju sa 12.10? Mada ne verujem da se priča nešto previše promenila, stabilan, lak itd ... jednostavno najbolji. Postao je dosadan kolko je stabilan. instaliraš ga i više nemaš ni volje a ni potrebe da pređeš na neku drugu ili noviju distribuciju kolko dobro radi.
gMajstor
gMajstor
gMajstor je napisao/la:Pričaj dalje, eto i mene zanima. Nisam stigao da ga istestiram imam neke druge obaveze, a i razočaran sam. Ali iskreno me zanima kakav je u poređenju sa 12.10? Mada ne verujem da se priča nešto previše promenila, stabilan, lak itd ... jednostavno najbolji. Postao je dosadan kolko je stabilan. instaliraš ga i više nemaš ni volje a ni potrebe da pređeš na neku drugu ili noviju distribuciju kolko dobro radi.



ima neke istine u tome....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Recenziju sam malo odgodio jer sada vrtim Mint Cinnamon za trenutnu recenziju. Pa onda ide LMDE, a tek nakon toga ću se vratiti na Kubuntu.
Ko što rekoste, lijepo je radio i to je bilo dosadno jer nije trebalo ništa namještati.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Samo da kažem za Kubuntu instalirao sam KDE 4.10.4 upgrade na njega i ono što sigurno mogu reći osim stabilnosti (i ispravljenih bugova) je i da troši manje RAM-a. Meni na kompu sa podignutim nekim widgetima, LAMP testnom okolinom, IM-om.... troši cca 550MB RAM-a što je manje nego u prošloj verziji a to je odlično za KDE. :bravo
Postovi: 43
Postovi: 43
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 19:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Stalno mijenjam distre

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.