Sada je: 16 tra 2024, 05:48.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko je napisao/la:A mogla bi onda i recenzija neka se nabacit? ;)


Ju nevr nou. Možda. Ako se netko drugi požuri, neću se ljutiti.

Šalu na stranu, zapravo nisam baš zadovoljan. Spremam se skinuti novi image i ponoviti instalaciju, možda se pokoji bajt krivo iskopirao pa uzrokuje mnoga sitna nerviranja. Npr. u Ffoxu uvijek, baš uvijek, kada ga želim zatvoriti s par otvorenih tabova, ovaj me pita da li želim iste spremiti za novo pokretanje. Ne pomaže nikakvo štelanje. :ljut2
slika

Možda se ova kombinacija ne voli s mojim hardwareom, pa se zbog toga množe bugići.
Možda i ne. Uglavnom, još je rano za review.

Usput, Dedo je ovu kombinaciju nahvalio. Iako, njemu ako radi Samba, već je distra zaradila prolaz.
http://www.dedoimedo.com/computers/linu ... petra.html
Recenzije su često vrlo subjektivna stvar, što je i normalno, barem u našem, Linux svijetu.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Fugu je napisao/la:Npr. u Ffoxu uvijek, baš uvijek, kada ga želim zatvoriti s par otvorenih tabova, ovaj me pita da li želim iste spremiti za novo pokretanje. Ne pomaže nikakvo štelanje. :ljut2
(...)
Usput, Dedo je ovu kombinaciju nahvalio. Iako, njemu ako radi Samba, već je distra zaradila prolaz.
http://www.dedoimedo.com/computers/linu ... petra.html
Recenzije su često vrlo subjektivna stvar, što je i normalno, barem u našem, Linux svijetu.


Kod mene nema neke prevelike mudrolije oko te cake na FF-u, vjerojatno nisi nešto tagirao. Glupost, ali događa se...
Koristim verziju 25.0.1.
Probaj još jednom Edit->Preferences->General-> opcija "when FF starts - show my tabs and windows from last times".

Usput, Dedoimedo su stvarno nahvalili Petru Cimet. Lik obično pi*di zbog gluposti, ali ovaj put me stvarno šokirao:
I really wanted to find fault with Linux Mint 16 Petra. Not out of spite or anything such, simply because I totally loved Xubuntu 13.10 and wanted it to be the best distro of the season. But Petra is absolutely flawless. Honestly. I could not find a single bug, a single glitch, not a single error or even a warning. The only thing that I could complain about is that user icon being somewhat to the left of where I feel it should be.

Linux Mint Petra is a masterpiece, and definitely the best Mint release so far. Elegant, stylish, beautiful, fast, ultra stable, fully functional in every sense, 100% ready for the common user. There's little else to say, really. Can you guess the score? Yup, a perfect 10/10, and there's never been a time a distro deserved it more.

Apsolutnih 100 se kod njega rijetko viđa... ::bravo
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Kod: Označi sve
Fugu je napisao/la:
Npr. u Ffoxu uvijek, baš uvijek, kada ga želim zatvoriti s par otvorenih tabova, ovaj me pita da li želim iste spremiti za novo pokretanje. Ne pomaže nikakvo štelanje.


I ja sam ga imao na compu jedno par dana i ista stvar se događalai još mnoge druge sitnice koje su me izritirale
te ga izbrisah.Inače koristim taj comp samo za isprobavanje distri.....
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Calisto, to sam i ja prvo probao, ali ne pomaže. Bug. Točno je što Domi kaže. Puno sitnica koje iritiraju. Jučer je opet ostala "visiti" nakon gašenja. Pričekal bum još koji update prije brisanja.
Vjerojatno sam imao prevelika očekivanja.
Možda probam kako se slažu Petra i Mate.
Mate mi se ipak čini iskusniji i stabilniji za mladu Petru.
:hihi

A imam i "rupu" na disku koja čeka Suse.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
@Fugu moja srdačna preporuka hvataj se xfca 13-ice lts ;)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
ili čekat 17. ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Xfce nema mogoćnost promjene ikona po vlastitoj želji. Osim toga je OK. Prije nije imao jednoklik mišem, ali to su dodali. Kad naprave ovo sa ikonama, evo mene, barem na neku ozbiljniju probu. Na kćerinom je računalu sigurno godinu dana bio Xubuntu, tak da sam xfce upoznao.

Ovo moje s mintom je samo proba, nije traženje nove glavne distre.
(Iako, nikad ne reci nikad)
Konačno sam si složio sistemski ssd po želji, pa imam pripremljena mjesta za 3 OS-a.
Fala na preporuci :thmb-up

17 bude lts, zar ne?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
da, 17. će biti lts ;)
po mom skromnom mišljenju, za glavnu distru je najbolje imati neki mint lts, opensuse evergreen ili tako nešto sa dugogodišnjom podrškom :)
za isprobavanje i uočavanje novih trendova, tehnologija i općenito napretka, tu je Fedora :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Fugu je napisao/la:Xfce nema mogoćnost promjene ikona po vlastitoj želji. Osim toga je OK. Prije nije imao jednoklik mišem, ali to su dodali. Kad naprave ovo sa ikonama, evo mene,

Ma kako ne možeš mjenjati ikone već sam ti napisao negdje ne mogu sad naći ,sve ikone možeš mjenjati jednu po jednu
i sve zajedno normalno.
Koje ikone bi mjenjao pa da vidimo dali se mogu ;)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Znači, želim jednostavno zamjeniti ikonu npr. mape "Razno" svojom vlastitom, custom, ali da ne moram preko novog šortkata ili lančera. Nego desni klik - svojstva - itd. Ili slično. Da nemoram ulaziti duboko zbog tako trivijalne stvari. I tako bezbroj puta.


U KDE u imam za puno stotina mapa custom ikone. U svaku sam KDE distru čak i u doba najžešćeg distrohopinga samo iskopirao mapu s ikonama na isto mjesto i tako su se sve ikone odmah "kastomizirale". Radi se o 3 nesistemska diska.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.