Sada je: 05 svi 2024, 02:43.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kod mene na starom laptopu je Mint 13 Xfce i radi ko bomboncic! Sluzi za testiranja i kao stabilni sustav u pricuvi. Cesto ga koristim i nikad niti jednog problema na njemu :ljubav
Cekam novi 17 lts, pa cu ga vjerojatno zamijeniti, smrc...
S druge strane, update pack 7 na LMDE mi ne sj*bo cd drive - nekad imam problema s przenjem, a ni ne ocitava sprzene cd-e.
Dakle, ili cu na cisti Debian, ili natrag na Mint Ubuntu (nekad mi nedostaje PPA)...
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Jutros stigao update, između ostalog i za Ffox, pa sam naivac pomislio da bu se riješila zbrka s tabovima. Sve je isto.
Ne budi lijen, probam ja ffox iz live mintcimeta, ista stvar. Snimim iso mintMatea, pa probam live, probam ffox, opet isto, bez obzira na podešenja.
Mislim da je to moj pozdrav s Mintom za sada. Ne samo zbog firefoxa, on je samo prelio čašu, pa jadan Mate nebu dobil šansu.
Kad sam već u live distri, idem u gparted pripremiti teren za novu probu.
Pozdrav.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
calisto053 je napisao/la:S druge strane, update pack 7 na LMDE mi ne sj*bo cd drive - nekad imam problema s przenjem, a ni ne ocitava sprzene cd-e.


Calisto, zar ti ne pomaže trik s Braserom? O tome se pisalo ovdje: viewtopic.php?f=18&t=9308&start=150
Avatar
Postovi: 1071
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 89 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
rudar je napisao/la:Calisto, zar ti ne pomaže trik s Braserom? O tome se pisalo ovdje: viewtopic.php?f=18&t=9308&start=150

Vidio sam tu foru, ali mi ne pomaze. Doduse, Brasero sam maknuo, ali istu stvar sam radio s K3B-om i Xfburn-om. Problem se nekad javi, nekad ne. Nekad ne mogu przit, nekad sve ok. Nekad nista ne ocitava, nekad sve. Najvise radi probleme onda kad mi najvise treba. Murphy bi bio ponosan... :kava
Idu mi na zivce ti sitni nedefinirani problemi, ali osim toga radi savrseno.
@ Fugu - onda je poblem u Firefoxu :kava :thumbs :hihi
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:@ Fugu - onda je poblem u Firefoxu :kava :thumbs :hihi


Vjerojatno, iako nije razlog brisanja Minta. Nije se dobro gasio, sleep katastrofa. Moram spomenuti da se nemogućnost uspavljivanja računala gumbom za isključivanje provlačila još od mojih Linux početaka s Mint Glorijom. Kako moje obje Gigabyte mbo nemaju sleep pinove, uspavljivanje je trebalo pridružiti gumbu za on/of. No to na niti jednom Mintu nikad nije radilo. Do verzije 16. Probavao sam i razne tweekove s interneta, ali sleep na gumb nikad proradio nije. Na skoro svim ostalim distrama bez obzira na DE nije bilo problema na tom planu.
Kod kćeri MintLTS+Mate radi besprijekorno, osim naravno sleepa na gumb.

Uglavnom, javljam se s friškog OpenSuseta. :zamisljen
Navika je opaka stvar.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
kako da vratim ikonu network managera u tray koja je nestala poslije updatea.....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Tjedan dana mi je Petra na laptopu i primijetio sam dosta slabije trajanje baterije. S Win 8.1 mi izdrzi oko 5 sati a s Mintom oko 3, 3ipo sata. Imam Haswell i7 pa me malo zacudilo :?
Avatar
Postovi: 259
Postovi: 259
Pridružen/a: 02 tra 2013, 16:41
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: openSUSE
zanima me da li je tko instaliro petru i koji su utisci,da li je brža kao što čitam o njoj,koristim 14-cu i zanima me da li je bolja od nje
Zadnja izmjena: dajac59; 24 sij 2014, 13:30; ukupno mijenjano 3 put/a.
Postovi: 382
Postovi: 382
Pridružen/a: 22 ožu 2013, 10:55
Podijelio/la zahvalu: 21 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: 3
letećim pregledom sadržaja foruma, pojedinac brzo i lako uočava ovu temu: viewtopic.php?f=11&t=10611
kao što je vidljivo, dupliraš teme i bilo bi zbilja lijepo od tebe kada to više nebi radio.

srdačan pozdrav
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Odgovoriti ću ti kratko ovdje iako ću time samo dati više posla adminima/modovima kad budu išli premjestiti ovaj tvoj topic u pripadajuću temu :sokiran

Ako si na LM 14 nema nikakve svrhe prelaziti na LM 16 iz jednostavnog razloga što tvoj tenutni LM 14 ima podršku do travnja 2014 kada će izaći novi LM 17 koji će biti LTS.. da sad prijeđeš na LM 16 dobiti ćeš hrpu posla oko slaganja sistema, a OS će ti imati podršku do lipnja 2014, dakle totalno beskorisan prelazak na novu verziju.

I još jednom isprike adminima/modovima.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 663 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.