Sada je: 14 svi 2024, 12:14.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kakva neozbiljnost, majke mi moje.

Lep sistem, ako ne prčkaš previše LTS radi savršeno dobro, dobije običan korisnik blagodeti GNU/Linuxa sa bling blingom, i svejedno oni uvode 'revolucionarne' proizvode, za koje su short staffed samo tako. Ispadne ko da se želi neki skup studenata u nekom startupu igrati apple kompanije bez da pređu stepenice koje su velike kompanije prošle.
Pa kako da ne nervira.


edit: izgleda da zbog ovoga: Ubuntu edge - http://imgur.com/a/cdc58#8HnW31C
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Meni se ne prikazuje ta slika što si linkao :pogled_dolje
If you're looking for an image, then it's probably been deleted or may not have existed at all. Bummer!
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
ni meni...
Avatar
Postovi: 82
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 27 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
Abzeenth je napisao/la:Meni se ne prikazuje ta slika što si linkao :pogled_dolje


gGrga je napisao/la:ni meni...


slika


@zole, objasni sad ljudima :lulz
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Zato što su lopine u međuvremenu izbrisale, i još izgleda putem pp-a zapretili čoveku da će ga banovati sa ubuntu foruma. Bile su, ako me oči nisu varale, slike ubuntu telefona. Ubuntu Edge. Ako je to telefon :D Ličilo je na smartphone.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Aha! Znači radilo se o telefonu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
holden je napisao/la:Zato što su lopine u međuvremenu izbrisale, i još izgleda putem pp-a zapretili čoveku da će ga banovati sa ubuntu foruma. Bile su, ako me oči nisu varale, slike ubuntu telefona. Ubuntu Edge. Ako je to telefon :D Ličilo je na smartphone.


Lol. To nije ok i mislim da ovaj forum ne bi smio biti vektor za širenje prijetnji, zastrašivanja i slično koje dolaze iz smjera ikojeg drugog foruma, firme itd. Mogli su mu to saopćiti i na ubuntu forumu, jer ovako si mislim da micanje Ubunuta i ukidanje ikakve pomoći za tu distru predstavlja sasvim ok praksu.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
https://plus.google.com/110242157373721 ... tWo8CoDAc9
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
shrike je napisao/la:
holden je napisao/la:Zato što su lopine u međuvremenu izbrisale, i još izgleda putem pp-a zapretili čoveku da će ga banovati sa ubuntu foruma. Bile su, ako me oči nisu varale, slike ubuntu telefona. Ubuntu Edge. Ako je to telefon :D Ličilo je na smartphone.


Lol. To nije ok i mislim da ovaj forum ne bi smio biti vektor za širenje prijetnji, zastrašivanja i slično koje dolaze iz smjera ikojeg drugog foruma, firme itd. Mogli su mu to saopćiti i na ubuntu forumu, jer ovako si mislim da micanje Ubunuta i ukidanje ikakve pomoći za tu distru predstavlja sasvim ok praksu.


Na ubuntu forumu su mu i zapretili, izgleda da nisam bio baš najjasniji :-D
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Ne znam što da kažem. Tragedija.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.