Sada je: 19 tra 2024, 00:15.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozz svima! Nov sam na forumu a ubuntu koristim oko pola godine i naučio sam (nadam se) neke osnove, ali mi dosta toga još nije sjelo.Naime kako sam krenuo sa instalacijom i kada sam instalirao dosta sam eksperimentirao :) i sada sve nešto ne radi kako treba.
Naime imam ubuntu 13.10 64 bitni sa gnome 3.10.1. Od particija imam root, swap i home particiju pa me zanima da li je i ako je kako moguće da instaliram ubuntu 12.10 ili 13.10 32 bitni (ako ne može 32 bitni ponovno ću 64 bitni) s time da mi sadašnja home particija ostane i u novome ubuntu home particija?
Nadam se da nisam iskomplicirao previše, ali imam dosta programa instaliranih, igara, filmova i glazbe pa bi želio da i nadalje kada kliknem na folder glazba bude glazba ili preuzimanja bude preuzimanja hvala i lijep pozdrav!
Zadnja izmjena: Ivan_Grozni; 19 vel 2014, 20:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3
Možeš instalirati 32 bitni Ubuntu i koristiti postojeću home particiju.Pazi kad dođeš do faze particioniranja,da odrediš koja će particija biti home ali je nemoj formatirati.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
a to sam jednom napravio ali dexsilo mi se da imam od svega po dvije
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3
moraš ići na ručno particionairanje, odabrati staru home particiju (ne raditi novu) kojoj daš mountpoint home i reći da ne formatira. vjerojatno si prošli put dao auto particioniranje i on ti je samo napravio novu particiju. No ovdje je trik da mu ručno zadaš staru home particiju.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
hvala upravo krećem u akciju pa se javim :)
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3
uspio i sve odrađeno bezprijekorno. Ma i prije bi ja to odradio al sam se bojao da će mi opet biti sve duplo pa ću morat brisati sve, no uz pomoć vas uspio sam hvala još jednom
Postovi: 19
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 vel 2014, 20:18
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu 13.10 gnome3
Dodaj [Riješeno] ispred naslova u prvom postu. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.