Sada je: 19 tra 2024, 04:13.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Sori kaj malo kasnim s odgovorom, ali na poslu sam i imao sam posla pa nisam mogao baš pozorno pratiti no vidio sam površno da je problem bio s nekim paketom i kernelom 3.13.0.37 zato sam i pitao jer mi je još jučer bio kernel 3.13.0.36

Uglavnom, pokrenuo sam update && upgrade iz terminala i otišao van, a kad sam se vratio na posao dočekalo me ovo:

slika

.. a nikakvih više grešaka nema. :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Vidjeti ću ako je meni updateao kernel na 3.13-0-37-generic, ako nije onda su to oni phased updates koje ne dobiju svi odjednom, iako ih se može ručno instalirati iz terminala kome se žuri.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Pa nisam ja žurio sa updateom, nogo mi je ponudio update i onda se smrznuo pa krenuo pa smrznuo i na kraju napisao da nešto fali.. sad što je pisalo jbg.. uglavnom ručno, iz terminala je prošlo bez greške.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Bok. Može li mi tko pomoći. Probao sam live od 14.04.1 i izbaci mi: kernel panic - not syncing: Fatal exeption in interrupt
drm_kms_helper: panic occured, switching back to text console.

Napravio sam boot usb preko rufusa, postavio GPT particiju, isključio secure boot. Manjaro se boota sa live bez frke. Par puta sam skinuo .iso ubuntua i uvijek ista priča. Ne znam je li to zbog kernela 3.12, koji nema drivere za moj laptop ( asus x551 MA) ili koji vrag? Zanima me zašto manjaro radi u live modu, a ubuntu ne?

Hvala i pozdrav!
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Dani je napisao/la:Bok. Može li mi tko pomoći. Probao sam live od 14.04.1 i izbaci mi: kernel panic - not syncing: Fatal exeption in interrupt
drm_kms_helper: panic occured, switching back to text console.

Napravio sam boot usb preko rufusa, postavio GPT particiju, isključio secure boot. Manjaro se boota sa live bez frke. Par puta sam skinuo .iso ubuntua i uvijek ista priča. Ne znam je li to zbog kernela 3.12, koji nema drivere za moj laptop ( asus x551 MA) ili koji vrag? Zanima me zašto manjaro radi u live modu, a ubuntu ne?

Hvala i pozdrav!


Formatiraj na čisto USB, napravi bootabilni stick sa Unetbootinom pa probaj opet i onda javi kako je išlo. Fastboot, UEFI sve to je isključeno? Imaš li u BIOSu opciju Enable ili Launch CSM?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Probao sam i sa unetbootinom i isto.Probat cu se igrati sa Launch CSM. Ako je ukljucen csm,onda moram napraviti usb sa mbr particijom ili gpt?
Darkness
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Dani je napisao/la:Probao sam i sa unetbootinom i isto.Probat cu se igrati sa Launch CSM. Ako je ukljucen csm,onda moram napraviti usb sa mbr particijom ili gpt?
Darkness


USB stick samo formatiraj u fat32 i pusti neka Unetbootin odradi ostalo. Launch CSM uključi pa probaj, to bi trebala biti podrška za legacy bootanje. Pogledaj na ovom linku odgovore:

http://askubuntu.com/questions/237589/b ... x401a-win8
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Nista od 14.04.Izgleda da je nesto sa driverIma,a ne da mi se zezati s time.Stavih 14.10 i boota bez problema.Hvala jos jednom na savjetima.
Darkness
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
drm/kms su grafički sustavi, tako da izgleda da ti ne može učitati dotične drivere jer ti je kartica prenova/prestara.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kartica je nova[SMILING FACE WITH SMILING EYES] Sa manjarom nisam imao takve probleme(0.8.10). 14.10 ubuntu radi bez problema. Uglavnom, hvala na pomoći.
Darkness
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.