Sada je: 06 pro 2019, 02:34.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Prema ovome bi bio problem što ti Win nisu ugašeni kako treba, odnosno da si stavio Win u hibernaciju. Probaj ponovno pokrenuti Win pa napraviti normalan reset sustava, a ako to ne pomogne podigni ponovno Windowse, otvori command prompt kao administrator (desni klik na ikonu pa "Run as...."). Natipkaj naredbu "chkdsk c: /f", na pitanje odgovori s "y" te resetiraj Windowse. Kod ponovnog podizanja Win će ti provjeriti disk i popraviti eventualne pogreške na datotečnom sustavu.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
miso.vucko je napisao/la:Pozdrav. Hvala vam na odgovorima.
Instalirao sam Linux Ubuntu nanovo i poslje spojio SATA kabel od hard diska na kojem je windows.
Onda sam preko terminala isntalirao grub preko naredbe :

Kod: Označi sve
sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Sada normalno radi grub, tj bez problema se podiže i LInux i Windowsi.
Ali našao sam na dodatni problem.
Ne mogu preko Linuxa ući na particiju od hard diska na kojem se nalaze Windowsi.
Tj prijavljuje neku grešku i piše da bi trebalo isključiti hibernaciju.
Ja sam to isključio u windowsima ali ona kada uključim Ubuntu opet ne ne mogu ući na particiju na kojoj je Windows instaliran.
Za GPT (GUID Partition Table ) nisam uopće čuo da sada, znam da mi je nešto poznato. Kako mogu provjeriti je li to imam? Mislio sam pitati je li to mogu provjeriti preko Ubuntua ili moram ići na Windowse?

Evo stavio sam i sliku da vidite kako to izgleda.

O uzroku greške možeš pročitati ovdje:
http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/how-windows-8-hybrid-shutdown-fast-boot-feature-works/
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.