Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: TOP TEMA: Ubuntu vijesti

17 tra 2018, 20:15

jurastublic je napisao/la:Zamislih si, da su gnomovci kuhari, stvari bi išle ovako:

- "Napravili smo finu laganu tortu, nazovimo je Gnome2."
- "Dobra je, ali ajmo sada nešto modernije, napravimo tortu od govana i nazovimo je Gnome3!"
- "Joj kako smrdi i odvratnog je okusa - pošpricajmo je parfemom i pospimo sa puno šećera u prahu. Stavimo i šećernu ružicu!."
- "Super! Pravi eye candy! Nadam se samo da je nitko neće probati pojesti."
- "Ne brini se, ljudi su u stanju svašta progutati ako je izgled dobar."

Hvala bogu da još uvijek postoje MATE i XFCE.

Još da je ovo istina za Gnome, vanilla Gnome bez custom tema je prilično neatraktivnog izgleda meni osobno :-D

17 tra 2018, 20:19

bertone je napisao/la:Ma stavio sam video zbog govora tijela Marka Shuttlewortha... po meni mu je bilo neugodno i krivo zbog prelaska na Gnome.

Unity je bio njegova ideja pa me to ne čudi, a dijelom je to i razočaranje vjerojatno zbog nepostojanja interesa u javnosti za Linux mobitel i convergence, uložio je u to para očekujući da interes postoji kada ono ništa se nije dogodilo, interes koji je postojao i postoji za Linux mobitele je minimalan, ljudi se jednostavno ne mogu odreći popularnih aplikacija koje na njima ne bi imali barem u početku, Purism mobitel neće proći ništa puno bolje, 2019 će ga izdati pa koja godina da ispoliraju OS i opet će biti osuđen na entuzijaste koji mogu bez popularnih aplikacija, a takvih nema puno.

17 tra 2018, 22:18

JH-IM je napisao/la:... Mislim da će meni idući glavni OS biti ili Ubuntu MATE ili Kubuntu.

Mislim da će moj idući (glavni) Linux OS biti Ubuntu 16.04.1 :-D

27 tra 2018, 00:26

https://www.ubuntu.com/download/desktop

https://www.ubuntu.com/download/flavours

Službeno je izašao Ubuntu 18.04 LTS i ostale distribucije iz *buntu obitelji.

27 tra 2018, 00:50

I jesi li probao minimal install?

27 tra 2018, 14:01

bertone je napisao/la:I jesi li probao minimal install?

Nisam još, ali po onome što sam čitao nije to neki preveliki dobitak na prostoru, samo izbaci dio aplikacija tipa LibreOffice i slične iz instalacije, ostane Firefox i ja mislim još nekoliko, nije neka štednja prostora, ali tko ne želi neke defaultne aplikacije je ok pa si poslije instalira isključivo one koje hoće.

27 tra 2018, 14:02

Instalacija Unityja 7 u Ubuntu 18.04 LTS:

Kod:
sudo apt install ubuntu-unity-desktop

27 tra 2018, 14:11

https://itsfoss.com/ubuntu-community-theme/

Kako instalirati Communitheme koji će biti defaultna vjerojatno u 18.10, @bertone ovo bi moglo ići u tweaks :hihi

27 tra 2018, 15:19

Minimize on click za launcher:

Kod:
gsettings set org.gnome.shell.extensions.dash-to-dock click-action 'minimize'

27 tra 2018, 17:27

Pa piši onda tamo... nemrem sad prebacivati postove.
Odgovori