Sada je: 11 pro 2019, 07:50.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Znaci imam Ubuntu 14.04 i radi na rezoluciji ekrana 640x480 i samo imam tu ponudjenu rezoluciju, nema sanse da promjenim, a s ovom rezolucijom je nemoguce radit... dok xubuntu ima vise ponudjenih i normalnijih rezolucija... :oops Hvala unaprijed za ideje i pomoc.
If you can not make a mistake,You can not do anything.
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
to je očito problem grafičkih drivera koji se nisu učitali, tj. jer koristiš vesa drivere.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
sta bi trebo uradit druze da mi se ucitaju driveri normalno i ja sam pretpostavio da je do drivera za graficku?? :ljut2
Koje drivere koristiš? Ako imaš ati ili nvidia open source, probaj vlasničke. Ako ne bude radilo ni tada, može biti da nije prepoznat monitor pa će trebati napraviti xorg.conf . Zasad probaj drivere promijenit.
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 339 puta
mijenjao sam drivere isto opet...neznam mnogo o ovome novi sam u Linux world sve je ovo meni dosta komplikovano... :jako-ljut
Uspijevaš dati manje od minimuma informacija. Koje si drivere zamijenio kojima?
U redu onda, pokušaj pokrenuti terminal i upiši
Kod: Označi sve
(lsmod && xrandr && dmesg) > LZSporuka.txt

i onda kopiraj sadržaj datoteke /home/naziv_tvojeg_korisničkog_direktorija/LZSporuka.txt ovamo na forum između code tagova da dobijemo barem nešto informacija o sustavu.
I ako je to laptop napiši koji je model. I to može pomoći.
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 339 puta
sudeći po rezoluciji, on koristi vesa, a ne ati/nvidia drivere. to je njegov problem. kao root pokreni: lshw -c display pa ćemo znati koju grafulju imaš! ako nemaš lshw program, isntalriaj ga.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
zyon je napisao/la:mijenjao sam drivere isto opet...neznam mnogo o ovome novi sam u Linux world sve je ovo meni dosta komplikovano... :jako-ljut

Pročitaj ove dvije teme, tu imaš upute za početnike koje ti mogu pomoći:
viewtopic.php?f=8&t=10053
viewtopic.php?f=8&t=11125

i onda napravi ovo što ti je jurastublic savjetovao, i zalijepi ispis naredbe kao što je objašnjeno u uputama. :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 628 puta
Lavovi rijesio sam problem instalacijom drivera preko aditional driver ali tu mi na pocetku nista nije nasao prazno bilo, kasnije nasao nekoliko i odabrao sam jedan i to je to.... Hvala Vam punoooo na pomoci i idejama.... :thmbs-up :bravo Ubuntu je sila! :lulz
Nije na početku našao jer je potrebno malo vremena dok softver ne skenira sve delove kompjutera i moguće drajvere za njih. BItno je da sada sve radi. ;)
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.