Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

[RIJEŠENO] Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 13:31

Znaci imam Ubuntu 14.04 i radi na rezoluciji ekrana 640x480 i samo imam tu ponudjenu rezoluciju, nema sanse da promjenim, a s ovom rezolucijom je nemoguce radit... dok xubuntu ima vise ponudjenih i normalnijih rezolucija... :oops Hvala unaprijed za ideje i pomoc.

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 13:59

to je očito problem grafičkih drivera koji se nisu učitali, tj. jer koristiš vesa drivere.

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 14:18

sta bi trebo uradit druze da mi se ucitaju driveri normalno i ja sam pretpostavio da je do drivera za graficku?? :ljut2

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 14:21

Koje drivere koristiš? Ako imaš ati ili nvidia open source, probaj vlasničke. Ako ne bude radilo ni tada, može biti da nije prepoznat monitor pa će trebati napraviti xorg.conf . Zasad probaj drivere promijenit.

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 14:50

mijenjao sam drivere isto opet...neznam mnogo o ovome novi sam u Linux world sve je ovo meni dosta komplikovano... :jako-ljut

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 15:04

Uspijevaš dati manje od minimuma informacija. Koje si drivere zamijenio kojima?
U redu onda, pokušaj pokrenuti terminal i upiši
Kod:
(lsmod && xrandr && dmesg) > LZSporuka.txt

i onda kopiraj sadržaj datoteke /home/naziv_tvojeg_korisničkog_direktorija/LZSporuka.txt ovamo na forum između code tagova da dobijemo barem nešto informacija o sustavu.
I ako je to laptop napiši koji je model. I to može pomoći.

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 15:26

sudeći po rezoluciji, on koristi vesa, a ne ati/nvidia drivere. to je njegov problem. kao root pokreni: lshw -c display pa ćemo znati koju grafulju imaš! ako nemaš lshw program, isntalriaj ga.

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

02 svi 2014, 15:31

zyon je napisao/la:mijenjao sam drivere isto opet...neznam mnogo o ovome novi sam u Linux world sve je ovo meni dosta komplikovano... :jako-ljut


Pročitaj ove dvije teme, tu imaš upute za početnike koje ti mogu pomoći:
viewtopic.php?f=8&t=10053
viewtopic.php?f=8&t=11125

i onda napravi ovo što ti je jurastublic savjetovao, i zalijepi ispis naredbe kao što je objašnjeno u uputama. :)

Re: Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

03 svi 2014, 01:29

Lavovi rijesio sam problem instalacijom drivera preko aditional driver ali tu mi na pocetku nista nije nasao prazno bilo, kasnije nasao nekoliko i odabrao sam jedan i to je to.... Hvala Vam punoooo na pomoci i idejama.... :thmbs-up :bravo Ubuntu je sila! :lulz

Re: [RIJEŠENO] Ubuntu 14.04-promjena rezolucije

03 svi 2014, 08:49

Nije na početku našao jer je potrebno malo vremena dok softver ne skenira sve delove kompjutera i moguće drajvere za njih. BItno je da sada sve radi. ;)
Odgovori