Sada je: 29 ožu 2024, 09:26.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

U staroj bilježnici našao alternativu
I ovo zaslužuje novu temu u "Aplikacije za Linux". Da ne oftopičarimo ovdje u klubu, a tiče se svih Linuxaša (ne samo Mintoljubaca). :hihi
Fugu je napisao/la:...vrijeme za novi napad...

Prvo službeni dopis (rafalno), a onda pojedinačno.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Potvrđujem da IrfanView radi na Mintu. Kao što je Vl@do rekao, za preglednik slika odličan je zadani Xview ili Mirage (podržavaju sitne intervencije poput crop, resize, rotacije i sl.), a za uređivanje meni najviše odgovrara Pix (pandan ACDSee-ja na win). Za malo naprednije tu su Pinta, Gimp i Fotoxx
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Meni je najbolji preglednik Gthumb, pregledan, podesiv layout, brz i dosta stabilan. Na folderu sa tisućama slika većina drugih je prespora ili crasha, a testirao sam ih gotovo sve i uvijek se vraćao na Gthumb jer bi se drugi pokazali neintuitivnim, nepodesivim, sporim a mnogi su i crashali na folderima sa puno slika.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Samo da podijelim najnovija iskustva na relaciji Cinnamon Mint - pametni telefoni. Jednostavna zadaća prebacivanja slika s moba, koju inače s LG G5 obavljam bez nekih problema, uz prosječnu ocjenu 4, kod Samsunga J7 ili J3 je potpuno neizvedivo, bez obzira na izabrani način spajanja. Sad, jel kriv Samsung ili Mint, baš me briga. Stvar je dovela do toga da sam se nakon 100 godina morao logirati u windowse i obaviti kopiranje bez greške i problema u pol minute. I onda se vratiti u Mint na nastavak čačkanja po preglednicima. Uglavnom smo se i Mint i ja lijepo osramotili pred ljudima. pface :nee
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Fugu je napisao/la:Samo da podijelim najnovija iskustva na relaciji Cinnamon Mint - pametni telefoni. Jednostavna zadaća prebacivanja slika s moba, koju inače s LG G5 obavljam bez nekih problema, uz prosječnu ocjenu 4, kod Samsunga J7 ili J3 je potpuno neizvedivo, bez obzira na izabrani način spajanja. Sad, jel kriv Samsung ili Mint, baš me briga. Stvar je dovela do toga da sam se nakon 100 godina morao logirati u windowse i obaviti kopiranje bez greške i problema u pol minute. I onda se vratiti u Mint na nastavak čačkanja po preglednicima. Uglavnom smo se i Mint i ja lijepo osramotili pred ljudima. pface :nee


Jesi instalirao mtpfs? Ja nisam nikada imao problema sa Androidima na Ubuntuu, ali za neke je trebalo instalirati mtpfs.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Jesi instalirao mtpfs? Ja nisam nikada imao problema sa Androidima na Ubuntuu, ali za neke je trebalo instalirati mtpfs.

Nisam ni ja imao većih problema, ali nekad je potreban mtpfs i mtp-tools. U slučaju kakvog tvrdoglavog telefona dobro je koristiti Android File Transfer aplikaciju (Qt GUI - postavim upute ako kome treba)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Inače, samo ilustracije radi što mi LM 18.1 radi kada pokušavam nešto suvislo raditi u BricsCAD-u za Linux, a što mi LM 17.3 nije radio. I kako sad da ne budem frustriram takvim razvojem koji je zapravo čista regresija.

slika
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ovo ti možda nije do Linuxa već do grafičkog drivera, a to je vlasnički dio Linuxa...
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Ovo ti možda nije do Linuxa već do grafičkog drivera, a to je vlasnički dio Linuxa...


?
Imam internu Intel grafulju s otvorenim driverima... do sada je sve radilo kako treba, znači netko nešto spetljao u zadnjim kernelima.
Trebao bih možda napraviti kernel regression, što doduše s LM-om nije nikakav problem pa vidjeti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Upravo to, ali nije toliko krivnja na kernel developerima već na Intelu... Intel zadnjih godinu (možda i duže) brljavi i ne daje potpune specifikacije za svoj hardver developerima koji razvijaju kernel i podrška za Intel CPU i grafiku u njemu je iz kernela u kernel sve lošija, razlog tomu mi nije poznat no mogu samo nagađati da je Intel udario u zid daljnje mogućnosti razvoja i ubrzanja postojeće arhitekture i sad samo rade sitnije optimizacije kako bi i dalje mogli predstavljati nove procesore, a te sitne optimizacije skrivaju i hebi ga... pisali smo o tome već negdje na forumu prije par mjeseci... zapravo zadnja dva (po mom mišljenju) dobra kernela su bili 3.2.xx i 3.16.xx...

Sad vidim da sam prethodni post trebao napisati duži jer po napisanom ispadne da sam mislio samo na vlasničke drivere.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.