Sada je: 04 svi 2024, 11:05.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

JH-IM je napisao/la:
bertone je napisao/la:
Dojmovi.. pa troši iznenađujuće malo :-D



Manje od mnogih drugih desktopa, na Arch Linuxu meni troši manje od 500 MB isto sa otvorenim System Monitorom.


Probaj s top-om da ne utječe na mjere ;) Što se mene tiče, nek uzme sav RAM u cache, samo nek radi brzo
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
bertone je napisao/la:.....Da, nakon petnaestak godina ponovno imam neku distribuciju sa KDE-om (LM 18.1 KDE).

Dojmovi.. pa troši iznenađujuće malo :-D

A ništa, biti će veselo narednih par dana :-D



Pa imaš zgodnu temu da ti skrati ronjenje po plasma dubinama :

viewtopic.php?f=31&t=13050

a uvjek možeš pitati i nas koji godinama koristimo kde i tvrdimo da je to najkompletnije i najkvalitetnije DE .... hehehheheeeeeeee

:hihi
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Pogledao sam tu temu (i masu drugih) i nigdje ne piše koja je kombinacija tipki za vidjeti skrivene mape... to je tako kad iskusni i dugogodišnji KDE korisnici pišu upute sami za sebe :bleh
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11357
Site Admin
Postovi: 11357
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1022 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Pogledao sam tu temu (i masu drugih) i nigdje ne piše koja je kombinacija tipki za vidjeti skrivene mape... to je tako kad iskusni i dugogodišnji KDE korisnici pišu upute sami za sebe :bleh


Hej, pa možeš u Dolphinovim opcijama namjestiti custom shortcut za to. Stavi si Ctrl+H ili na koji si već navikao da ti bude lakše. Settings - Configure Shortcuts - Show Hidden Files :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
bertone je napisao/la:Pogledao sam tu temu (i masu drugih) i nigdje ne piše koja je kombinacija tipki za vidjeti skrivene mape... to je tako kad iskusni i dugogodišnji KDE korisnici pišu upute sami za sebe :bleh


Generalne postavke, ulazni uredjaji, tipkovnica, kratice....i tu carobiraj u detalje.

U file manageru imas prikaz skrivenih mapa i fileova dostupan na dva klika, trazi gore u alatnoj traci ( na mobu sam, inače bi ti ja i ss okačio )

U plasmi ti je puno toga dostupno kroz gui, pa terminal i tipk kratice rijetko koristim.

Za indikatore sam ti napisao u drugoj temi: vidgeti, mozes ih pozicionirati na desktop ili u sistemski panel. A panel mozes odvuci bilo gdje uz rub ekrana.

Opusti se, nije sve u linuxu mazohizam,konzola...kde je zabavan i prijateljski.....heehheeee




....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Abzeenth je napisao/la:
bertone je napisao/la:Pogledao sam tu temu (i masu drugih) i nigdje ne piše koja je kombinacija tipki za vidjeti skrivene mape... to je tako kad iskusni i dugogodišnji KDE korisnici pišu upute sami za sebe :bleh


Hej, pa možeš u Dolphinovim opcijama namjestiti custom shortcut za to. Stavi si Ctrl+H ili na koji si već navikao da ti bude lakše. Settings - Configure Shortcuts - Show Hidden Files :D


Joj, pa daaaaaaaaa....i ti si godinama koristila mint kde. Kde 5 ( plasma ) je fakat nakrcana kojekakvim mogućnostima, opcijama , pratećim aplikacijama , a ona tema ( plasma abeceda ) je tek vrh ledenog brijega u odnosu na prave dubine plasme. Neznam , možda neki opširniji tutorijal, članak ili kako već , jer kolegama i kolegicama koje dolaze iz siromašnih sučelja ( xfce, gnome..) bi plasma mogla biti velika nepoznanica...

@bertone

Ono kaj tamo pišeš da ti neki vidgeti nerade bez dodatnih instalacija raznih zavisnosti , nije pravilo, već je to od distre do distre , ovisno o tome kaj su pakeri sve natrpali u defaultni iso instalacijski. Na manjaru, sve i jedan vidget mi dela bez potrebe da išta dodatno instaliram... A vidgete ubaciš na panel i dobiješ nešto poput panel indikatora na koje si navikao u gnomeu i sl...


No sad smo se već debelo udaljili od mint fan teme pa možda da sve ovo prebaciš u nekaj bliskije kde-plasma tematici ?

----------------
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
bertone je napisao/la:... ali zar nisu mogli koristiti uobičajene stvari... npr. dobrih deset minuta sam pokušavao shvatiti kojim tipkama se prikazuju skriveni folderi, mape, dokumenti... jbt pa svi koriste CTRL+H, ali ne, KDE koristi ALT+. pface a najjače je što podizbornici za podešavanje imaju podizbornike za podešavanje podešavanja :protest_lol D


KDE koristi F8 ako se ja ne varam za prikaz sakrivenih foldera i fajlova što mi je mnogo brže i zgodnije od kombinacije dva dugmeta. Makar meni, nekome možda nije. :)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Clem objavio novosti:

- krajem travnja istekla je podrška za Mint 13 - fenomenalno izdanje koje je po prvi puta donijelo stabilne verzije Cinnamona (Gnome 3) i MATE-a (bivši Mint Gnome Shell Extension - MGSE),
- Mint ove godine slavi 10 godina postojanja,
- Mint 18.2 zvati će se Sonya,
- velika promjena u Cinnamonu 3.4 - cinnamon-settings-daemon (upravlja čitavim sustavom) od sada se dijeli na više manjih procesa radi boljeg nadzora, dijagnostike i racionalnijeg korištenja resursa,
- pokrenuta stranica Cinnamon Spices. Svi dodaci bi trebali provjereno raditi. Korisnici mogu ostavljati komentare i sudjelovati u razvoju na Githubu-u. Stranica je jasna, pregledna i informativna. Love it! :ljubav
- Mate 1.18. će u potpunosti bili pisan u GTK3,
- Cinnamon 3.4 donosi LightDM. Unity-greeter je zamijenjen novim Slick-greeterom.

Par zanimljivosti:
- Clem je u pregovorima oko partnerstva u proizvodnji laptopa pogonjenih Mintom (MintBook). Dizajn je previše sličio MacBooku pa se od toga odustalo. Zasad.
- Čini se da se na početku 3. sezone serije "Mr. Robot" negdje spominje/prikazuje Mint. Tko prati neka obrati pažnju


http://blog.linuxmint.com/?p=3254
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Očito mi je sudbina kao prve distre, skrasiti se s njom i peppermintom u dualbootu, batalio sam win..i ni manje ni više priuštio sam si mint u kde okruženju i sviđa mi se.. ::bravo
exithus lethalis
exithus lethalis
Vrtim već duže Mint 18.2 Mate i htio sam da imam više radnih površina, kao na 17 i drugim a ne nalazim kako to izvesti. Zapravo da li Mate to uopće ima za napraviti. ? :hmm
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.