Sada je: 29 ožu 2024, 13:33.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam te gumbe samo nisu u tom vizzalnom stilu. Specijalna napomena, nisam instalirao kubuntu, nego ubuntu i onda na njemu kubuntu-desktop paket.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Imam te gumbe samo nisu u tom vizzalnom stilu. Specijalna napomena, nisam instalirao kubuntu, nego ubuntu i onda na njemu kubuntu-desktop paket.


Onda ti pretpostavljam pokazuje decoratione od desktopa (Breeze ili koji su ti već uključeni), a ne ove integrirane u Chrome/Chromium koji bi se trebali pojaviti kada se isključi u opcijama use system title bar and borders.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
ovako izgleda slika
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Čitam da netko ide kod KDE-a u Njemačku pa ne bi bilo loše da ih priupita kad će Plasma 5 izaći iz bete. Neki osnovni bugovi npr. pomicanje fileova su sad preko godinu dana :)
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=364039
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
shrike je napisao/la:ovako izgleda slika


To je decoration od samog KDEa, to sam i ja imao kada bi uključio use system title bar and borders, meni integrirani buttons kada isključim tu opciju, čini mi se da je to neki bug jer na drugim distribucijama sa KDEom nisam imao sa tim problema.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
hrvooje je napisao/la:Čitam da netko ide kod KDE-a u Njemačku pa ne bi bilo loše da ih priupita kad će Plasma 5 izaći iz bete. Neki osnovni bugovi npr. pomicanje fileova su sad preko godinu dana :)
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=364039


Vjerojatno nikada, razvoj KDEa toliko forsiraju da će prije izaći KDE 6 nego što će taj bug biti popravljen, a onda će doći novi bugovi.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
wow taj bug je komično bazičan
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
E gospodo, imam neka iskustva na koja sam sumnjao da postoje, ali sad sam sa sigurnošću siguran :D
Pošto sam zadnjih dana jako puno instalirao, narezavao, instalirao pa narezavao, stigao sam do nekog zakljucka koji bi svima na neki nacin bio ohrabrenje .
Na svakih par (4-5 kom) narezanih DVDova je jedan bio barem s jednom greškom (npr. bagovala plasma, nije radio sistem setings, određeni programi su se rusili). Onda druga stvar, na svakih par instalacija s ispravnih DVDova, desavalo se da nakon same instalacije neki programi ne rade kako valja, da se pojavljuju cudne pojave.
Dakle, šta sam hteo reći. Da neki problemi nisu uvek do distribucije, nego često i do samog instaliranja ili DVDa na kojem se nalazi .iso . Pre nego što krenete da crnite neku distribuciju (a to sam znao i sam svojevremeno da radim) proverite par puta dal ste je korektno instalirali.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
To sa DVD-ima sam ja skužio odavno i čini jedno 95% razloga zašto sam ih odbacio kao instalacijski mediji, ali i medij za pohranu podataka. Čak i ako bih napravio verifikaciju bi nakon par mjeseci mnogi prestali raditi ispravno ili filovi bili nečitljivi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Nisam pržio DVD ima par godina
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.