Sada je: 29 ožu 2024, 14:37.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imaš li samo Ubuntu na tom notebook-u ili dual boot sa vrlo zanimljivom distrom?
Ako imaš dual boot spasi podatke još lakše nego preko live distre.
Jesi koristio virtual box, koliko si kod instalacije dodijelio prostora?
Kad pritisneš CTRL + ALT + F3 kad se pojavi crn ekran (normalan boot) trebao bi u vrh dobiti tty3, dolje login gdje kucaš ime user-a i onda passw - ne bi trebalo da ti prikazuje nikakve znakove dok kucaš lozinku.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:Imaš li samo Ubuntu na tom notebook-u ili dual boot sa vrlo zanimljivom distrom?
Ako imaš dual boot spasi podatke još lakše nego preko live distre.
Jesi koristio virtual box, koliko si kod instalacije dodijelio prostora?
Kad pritisneš CTRL + ALT + F3 kad se pojavi crn ekran (normalan boot) trebao bi u vrh dobiti tty3, dolje login gdje kucaš ime user-a i onda passw - ne bi trebalo da ti prikazuje nikakve znakove dok kucaš lozinku.

Dobro to ja preko recovery moda,sad sam ušao i vidio sam jedino google earth ikonu i upalio mi se disk usage analyzer i sada ne znam što da više radim?
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Evo sada sam nekim čudom posložio i problem je da kada se ulogiram preko svog accounta onda mi se ponovno vrati da napišem šifru vidio sam da preko crtl alt f1 se može popravit ali opet nemogu jer kada pišem onda mi se dodaju slova u obliku [[[D^ i tako cijelo vrijeme?
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Kad uđeš preko recovery moda, vidiš samo desktop i ikonicu g...., nema panela ili launchera?
Provaj tako na desktop napraviti novi folder, uđi u njega i spasi podatke, pa onda rješavaš kasnije - kroz taj folder putanjom do /usr/share/application.

Ako imaš sa čega skini i snimi live distru na USB ili CD/DVD i uradi kako ti je @bertone rekao.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:Kad uđeš preko recovery moda, vidiš samo desktop i ikonicu g...., nema panela ili launchera?
Provaj tako na desktop napraviti novi folder, uđi u njega i spasi podatke, pa onda rješavaš kasnije - kroz taj folder putanjom do /usr/share/application.

Ako imaš sa čega skini i snimi live distru na USB ili CD/DVD i uradi kako ti je @bertone rekao.

Ne mogu jer jedino preko guest mode-a mogu ući jer kada napišem šifru preko svojeg računa onda mi se vrati da ponovno napišem šifru za svoj račun!
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Meni se crni ekran nakon enkripcije dešava zbog problema sa driverom za intel karticu i riješio sam ka kompilacijom novog kernela. Inače ako ima prikopčani drugi monitor, se sve vidi ok na drugom monitrou ali ne na LVDS.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Meni se crni ekran nakon enkripcije dešava zbog problema sa driverom za intel karticu i riješio sam ka kompilacijom novog kernela. Inače ako ima prikopčani drugi monitor, se sve vidi ok na drugom monitrou ali ne na LVDS.

Ja imam Intel HD
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Ok, eto, imka li i drugi monitor neki?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
evo nekim čudom sam rješio taj problem(ne znam kako :D ) ali hvala vam svima koji ste mi željeli pomoći i pomagati!
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.