Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: EQuilibrium

27 vel 2018, 09:44

Kako izgleda LibreOffice Writer na dark temi?

Re: EQuilibrium

27 vel 2018, 12:32

bertone je napisao/la:Kako izgleda LibreOffice Writer na dark temi?

Screenshot_20180227_122351.jpg
(143.17 KiB) Nije preuzeto niti jednom.

Re: EQuilibrium

27 vel 2018, 13:40

eQuivalent je napisao/la:
bertone je napisao/la:Kako izgleda LibreOffice Writer na dark temi?

Screenshot_20180227_122351.jpg

To sam i mislio... ako ideš na defaultnu dark temu moraš prilagoditi ikone alata u LO u ovo:

slika

... jer je ovako pface

Re: EQuilibrium

27 vel 2018, 14:08

Pa LibreOffice neće biti defaultno stavljen na novi EQuilibrium (barem za sad nije u planu). Biće stavljena Calligra (jes manje srećno rešenje, ali se bolje uklapa u koncept). Ukoliko nekome treba LibreOffice, lako će da ga instalira.
Čak sam mislio da uopšte office alat ni ne ubacujem u novi EQuilibrium, nego da se koristi Googleov (samo je sad pitanje licenci itd), ali onda je ipak prevagnulo i najverovatnije će ići Calligra sem ukoliko se nešto ne promeni u narednih par meseci.

Re: EQuilibrium

22 svi 2018, 14:39

EQuilibrium Level Three (New Experience) beta je trenutno dostupan za preuzimanje.
https://sourceforge.net/projects/equilibrium-level-three-beta/files/latest/download

Re: EQuilibrium

23 svi 2018, 18:13

eQuivalent je napisao/la:Gde može distribucija da se okači besplatno za preuzimanje?

Google disk ili https://www.mediafire.com/
Mogu li znati kojim alatom radiš tu distru?

Re: EQuilibrium

11 lip 2018, 21:54

Evo jedan promo snimak

Re: EQuilibrium

13 lip 2018, 09:49

ako sam dobro pokopčao stvari EQ je baziran na Kubuntu, e sad u čemu je osnovna razlika između njih dvoje i kako ide sa nadogradnjom sustava tj. iz kojih repoa vuče nadogradnje....isto tako kako je sa Nvidia driverima...imam jedan komp za sredit pa bih probao EQ

Re: EQuilibrium

13 lip 2018, 11:25

bikerbj je napisao/la:ako sam dobro pokopčao stvari EQ je baziran na Kubuntu, e sad u čemu je osnovna razlika između njih dvoje i kako ide sa nadogradnjom sustava tj. iz kojih repoa vuče nadogradnje....isto tako kako je sa Nvidia driverima...imam jedan komp za sredit pa bih probao EQ


Dobro si pokopčao. :)
Osnovna razlika je samo u korisničkom iskustvu (okruženju). EQ više preferira online servise (nešto poput google chrome os-a). Mislim da promo video najbolje prikazuje razliku između Kubuntua i EQuilibriuma. Repoi su od Kubuntu/Ubuntu-a . Postoje ispravke i aplikacije koji su vezani samo za EQ (i oni se ne nalaze u standardnim repoima).
Generalno što se tiče hardvera on je Kubuntu, što se tiče iskustva korisnika on je EQuilibrium. Dizanje zasebnih repoa je velik posao ( i donekle skup) a takođe i bespotreban i po meni na neki način i kontraefektivan. EQ je mogao biti baziran i na openSuseu ili Archu ... nebitno (ali onda više ne bi bio namenjen za prosečne korisnike).

Zbog raznih pravnih zaštita (od strane Kubuntu/Ubuntu ... ) EQ mora da se predstavlja kao zasebna distribucija.

Re: EQuilibrium

13 lip 2018, 16:57

eQuivalent je napisao/la:. Repoi su od Kubuntu/Ubuntu-a . Postoje ispravke i aplikacije koji su vezani samo za EQ (i oni se ne nalaze u standardnim repoima).


koje su to aplikacije ako nije problem navesti...
Odgovori