Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 13:44

Danas sam prvi put imao problem da mi se čitav sistem zamrzne. Osim miša ništa drugo nije htelo da radi. Morao sam da restartujem računar. Koristim ubuntu 16.04 LTS.

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 13:57

To je napisano u smislu pitanja ili konstatacija da ti se to dogodilo?

Ako je prvo, onda bi trebali malo više informacija što si radio, logovi i sl., a ako je ovo drugo mogao si to napisat i u čavrljanju, a ne otvarati novu temu.

:hmm

Usput, ako ti se to dogodilo prvi puta onda si super sretan čovijek jer se meni masu puta to dogodilo, no uglavnom je uzrok bio korisnik, odnosno ja :-D

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 14:10

to je bilo pitanje :-D ništa konkretno samo internet. u tom trenutku je pokazivalo da je cpu 100%

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 14:51

Koja web stranica ti je mogla tako opteretiti CPU? Zapravo, zanemari pitanje jer nemamo pojma kakav PC/laptop imaš.

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 16:11

slika

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 19:34

kaže bertone da pogledaš u logove, evo jedan prijedlog , pogledaj na askubuntu

https://askubuntu.com/questions/93226/ubuntu-freezes-which-logs-can-i-check-out

DODATAK:
na mom stroju - openSUSE - ne postoje /var/log/syslog , dakle nema tekst fajlova ! sistemski log se dobije pokretanjem naredbe u terminalu

Kod:
journalctl


ispis je podugačak ( od stoljeća sedmog he he ) i kreće od starijih događaja prema novijim

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 20:46

slabije se ja u to razumem, mislim na logove. Sacuvao sam izvestaj i ako treba ovde da postavim samo mi kazite kako.

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 21:10

Za prošli boot od journalctl upišeš ovo:
Kod:
sudo journalctl -k -b -1
preprošli je onda -2 itd. Inače je zgodno imati atop instaliran i podešen na minutnu rezoluciju za ovakve stvari, pa se može vidjeti što se zbilo. Gotovo sigurno ti je nešto oomalo.

Re: Ubuntu se zamrznuo

07 srp 2017, 21:33

ovo mi izbaci Specifying boot ID has no effect, no persistent journal was found. Instalirao sam atop.
Odgovori