Sada je: 28 ožu 2024, 10:04.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav, imam instaliran samsung printer (sl-m2070) ako je važno koji model. Printa normalno, i osobnu, i eko format, ali ne želi skenirati. Očito je problem u driveru za skeniranje. Ili? Skinula sam s neta sa samsungove službene stranice za linux. Odpakirala. znači uld_V1.00.39_01.17.tar.gz
I sad trebam instalirati u terminalu, jel tak?
Recite kako dalje i je li točno.
još da velim da u ubuntu software centru imam instaliran 'simple scan' ali zašto onda ne skenira slike? :ljut
Pomoć.
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 lis 2016, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 14.04 lts
Nisam pronašao točno tvoju verziju nego uld_v1.00.37_00.99, otpakirao sam i dobio "uld" direktorij. otvorio terminal u tom direktoriju i imam ove datoteke:
Kod: Označi sve
ja@mint17xfce ~/Preuzimanja/uld $ ls -C
i386/    install-printer.sh  uninstall-printer.sh
noarch/  install-scanner.sh  uninstall-scanner.sh
x86_64/  install.sh          uninstall.sh


Dakle, vjerojatno samo trebaš upisati:
Kod: Označi sve
./install-scanner.sh

i prati upute.

najlakše ti je otvoriti terimal u odgovarajućem direktoriju iz file managera > desni klik >"Otvori u terminalu". I odmah ti otvori terminal u pravom direktoriju. Ako to nemaš onda sa cd (recimo da je u Preuzimanja/uld):
Kod: Označi sve
cd Preuzimanja/uld
./install-scanner.sh


Ili vjerojatnije to isto sa sudo:
Kod: Označi sve
sudo ./install-scanner.sh

ali probaj prvo bez sudo.

Ne zaboravi staviti ./ !
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
nešto sam utipkala, ne sjećam se više točno. uglavnom terminal veli da je skener već instaliran. ali zašto onda ne radi?!
kad na printeru stavim na opciju skeniranja i potvrdim da skenira na kompjutor, spaja se i ...... ništa. piše: nedostupno iliti 'not available'. u čemu je problem kvragu? :hmm
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 lis 2016, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 14.04 lts

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.