Sada je: 19 tra 2024, 21:28.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Onaj ugrađeni program "snimke" pokreće sve bez problema, ali VLC ne može pokrenuti video s sdb diska. Pokušao sam ponovno instalirati VLC, pokušao sam i petljati sa mjestom montiranja kroz program "diskovi". Evo poruka koju izbaci VLC:

Kod: Označi sve
Vaš ulazni sadržaj ne može biti otvoren.:
VLC ne može otvoriti MRL 'file:///mnt/sdb1/.../...mp4'. Za pojedinosti pogledajte zapisnik.


Gdje pronaći taj zapisnik, u VLCu sam tražio :hmm

Evo slika kako izgleda montiranje, pa ako mislite da nešto treba promijeniti? Također imam još jedan NTFS disk i s njim nema problema, samo "normalno" problem stvara disk na kojem mi je sav video sadržaj :nee

slika
Zadnja izmjena: Jeremija; 11 ruj 2018, 07:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
U VLC-u je zapisnik u Alati->Poruke.
Linux montira diskove u foldere i pristupa im kroz njih. Jednu particiju možeš montirati u 10 foldera ako hoćeš i to može biti jedan od uzroka kaosa.

Moguće da je staza (path) koja vodi do datoteke/diska promijenjena (disk montiran u drugi folder) pa vlc jednostavno pokušava staru zapamćenu stazu u playlisti i sl. Jednostavno provjeri jesu li staze do filma u vlc i onom drugom playeru iste.
Također, razlika je ako montiraš preko fstaba i iz filemanagera koji koristi gvfs mount i montira obično u neke svoje direktorije. Ili je možda montirano tako da obični user nema dozvole za pristup (dodaš "user" u fstab opcije). Mislim, nešto je u tom smislu - teško da je do samog vlc-a. Sretno!
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:U VLC-u je zapisnik u Alati->Poruke.
Linux montira diskove u foldere i pristupa im kroz njih. Jednu particiju možeš montirati u 10 foldera ako hoćeš i to može biti jedan od uzroka kaosa.

Moguće da je staza (path) koja vodi do datoteke/diska promijenjena (disk montiran u drugi folder) pa vlc jednostavno pokušava staru zapamćenu stazu u playlisti i sl. Jednostavno provjeri jesu li staze do filma u vlc i onom drugom playeru iste.
Također, razlika je ako montiraš preko fstaba i iz filemanagera koji koristi gvfs mount i montira obično u neke svoje direktorije. Ili je možda montirano tako da obični user nema dozvole za pristup (dodaš "user" u fstab opcije). Mislim, nešto je u tom smislu - teško da je do samog vlc-a. Sretno!


Hvala na odgovorima. Zapisnik poruke je prazan :hmm
Pokušavao, pokušavao, pa purge VLC, probao još jednom VLC snap i šipak.
Instalirao normalno deb pakete
Kod: Označi sve
sudo apt-get install vlc
i sve radi :thmbs-up :hmm

Volio bih znati zašto je snap VLC imao probleme? Da moguće da sam poremetio putanju, kada sam stavio na auto montiranje diska pri pokretanju (ali treba mi radi miniDLNA i dr.). I tek nakon tog montiranja sam instalirao snap VLC :hmm

Riješeno, ali i nije riješeno :)
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Jeremija je napisao/la:Volio bih znati zašto je snap VLC imao probleme? Da moguće da sam poremetio putanju, kada sam stavio na auto montiranje diska pri pokretanju (ali treba mi radi miniDLNA i dr.). I tek nakon tog montiranja sam instalirao snap VLC :hmm
Riješeno, ali i nije riješeno :)

Ja nisam ni znao da si instalirao iz snapa jer to nisi prvotno ni naveo. Sve je moguće u tom slučaju jer snapovi i deb iz službenih repozitorija nemaju blage veze jedno s drugim ni u verzijama ni u načinu izvršavanja na računalu.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Ja nisam ni znao da si instalirao iz snapa jer to nisi prvotno ni naveo. Sve je moguće u tom slučaju jer snapovi i deb iz službenih repozitorija nemaju blage veze jedno s drugim ni u verzijama ni u načinu izvršavanja na računalu.


Ako budeš imao vremena malo pojasni razliku. Malo sam čitao o snapu, shvatio sam da je to neki super izum od Canonicala. Sve nešto fensi moderno u kontejnerima :) Pa sam zato i instalirao snap da budem in.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.