Sada je: 29 tra 2024, 07:11.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Grof je napisao/la:A, da li sad radi compiz kod tebe u LinuxMintu?

Ako ti ne radi wireless, otvori temu i ovdje, pa da vidimo!


Neradi compiz, Jel postoji sansa da se pokrene Beryl, Cuo sam da je on kompatibilniji sa atijevim karticama.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
Eh, mogu ti samo ovako reći. Dugo sam bio na KDE-u i pokušavao dignuti compiz. Da bi to napravio u KDE-u treba proći svojevrsni križni put :) , a i nakon toga ne radi kako treba.
Dva načina su da se to digne pod KDE-om. Prvo da se koristi XGL, a drugi AIGLX standard, koji je tek odnedavno podržan u ATI-jevim driverima. XGL je čak i teže podesiti, a relativno loše prikazuje fontove u KDE-u. Bolje i preporučljivije rješenje trebalo bi biti preko AIGLX-a. No, ja sam i tu imao problema sa KDE-om jer se, dok radi compiz ne mogu vrtiti video sadržaji i strašno sporo skrolira u firefoxu. Da li je to u međuvremenu ispravljeno - ne znam. Znam samo da sam ja na kraju zbog te i drugih KDE frustracija prešao na GNOME i tamo se preporodio. Jer je GNOME, osim bolje stabilnosti u odnosu na KDE imao gotovo riješenje za compiz koje mi je proradilo out-of-the-box. I rad i video i nema problema sa scrollom...

Ja bih tebi prije preporučio LinuxMint pod GNOME-om, nego petljancije sa KDE-om... ;)

Odmah i pitanje, zašto si pod KDE-om, koji su glavni razlozi...?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Eh, mogu ti samo ovako reći. Dugo sam bio na KDE-u i pokušavao dignuti compiz. Da bi to napravio u KDE-u treba proći svojevrsni križni put :) , a i nakon toga ne radi kako treba.
Dva načina su da se to digne pod KDE-om. Prvo da se koristi XGL, a drugi AIGLX standard, koji je tek odnedavno podržan u ATI-jevim driverima. XGL je čak i teže podesiti, a relativno loše prikazuje fontove u KDE-u. Bolje i preporučljivije rješenje trebalo bi biti preko AIGLX-a. No, ja sam i tu imao problema sa KDE-om jer se, dok radi compiz ne mogu vrtiti video sadržaji i strašno sporo skrolira u firefoxu. Da li je to u međuvremenu ispravljeno - ne znam. Znam samo da sam ja na kraju zbog te i drugih KDE frustracija prešao na GNOME i tamo se preporodio. Jer je GNOME, osim bolje stabilnosti u odnosu na KDE imao gotovo riješenje za compiz koje mi je proradilo out-of-the-box. I rad i video i nema problema sa scrollom...

Ja bih tebi prije preporučio LinuxMint pod GNOME-om, nego petljancije sa KDE-om... ;)

Odmah i pitanje, zašto si pod KDE-om, koji su glavni razlozi...?


Aha, neznam, meni je gnome malo zastarjeli izgled, vise mi se svida KDE, e sad, onda cu pricekati s compizom neko vrijeme, Pa cemo vidjeti hocu li preci na gnome ili ne.
:D :D :D
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
OK, compiz je i tako više-manje nepotreban. ipak je on prvenstveno eye-candy...

U tom slučaju, ja temu zatvaram jer smo i tako glavni problem riješili.

Poz.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.