Sada je: 28 sij 2020, 14:55.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kubuntu 11.04
15 tra 2011, 07:54
Iako je u posljednoj beti, uskoro ga pčekujemo.

Uglavnom, radi JAKO dobro. KDE se vrti ko zmaj, no ima još dječijih bolesti, a koje mislim prijaviti na bugzillu.

• GRUB2, iako prepozna "Other OS-es" (Arch u konkretnom primjeru) NE dodaje ga u grub.cfg, pa je nemoguće bez ručne intervencije više ući u drugi Linux.
  • Knetworkmanager, iako se označi "Automatic connection" NE pamti opciju, pa prilikom podizanja ne spaja na WiFi
  • KDE4.6.x više NE pamti zadanu svjetlinu monitora na notebooku (bar na mome) prilikom podizanja sustava, no to je problem sa KDE-om, a ne Kubuntuom.
  • Prilikom skrolanja sadržaja u nekom web pregledniku (probao Chromium i rekonq) tekst se "trese" odnosno iritantno titra. Takva stvar mi se na Archu ne dešava, a postavke i verzija KDE-a su identične.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
  • GRUB2, iako prepozna "Other OS-es" (Arch u konkretnom primjeru) NE dodaje ga u grub.cfg, pa je nemoguće bez ručne intervencije više ući u drugi Linux.

to se i meni dogadalo. imam i kubuntu i ubuntu instaliran jos od alph-e i s nekim updat-eom gruba je sve ok, a s nekim se dogada ova situacija. Vjerojatno ce to sredit do finala
  • Knetworkmanager, iako se označi "Automatic connection" NE pamti opciju, pa prilikom podizanja ne spaja na WiFi

• Ah Knetworkmanager. S njim uvijek problemi. Nikak da ga srede kak se spada.
  • Prilikom skrolanja sadržaja u nekom web pregledniku (probao Chromium i rekonq) tekst se "trese" odnosno iritantno titra. Takva stvar mi se na Archu ne dešava, a postavke i verzija KDE-a su identične.

• Kod mene je ovo ok. Imam Nvidiu, vlasnicke drivere.
    Podijelio/la zahvalu: 4 puta
    Primio/la zahvalu: 0 puta
    Spol: M
    Grof je napisao/la:[*]Knetworkmanager, iako se označi "Automatic connection" NE pamti opciju, pa prilikom podizanja ne spaja na WiFi

izgleda da bi ovaj bug mogo bit rijesen u kde 4.6.3:

http://lamarque-lvs.blogspot.com/2011/0 ... r-462.html
    igadmile je napisao/la:
    Grof je napisao/la:[*]Knetworkmanager, iako se označi "Automatic connection" NE pamti opciju, pa prilikom podizanja ne spaja na WiFi

Čudno, jer ja s time nemam problema na ArchLinuxu, no pitanje je koju verziju Knetworkmanagera vrti Arch, a koju Kubuntu.
    Site Admin
    Site Admin
    Ja i dalje cekam finalnu verziju i nadam se da se necu razocarati. Svugde citam samo pozitivna misljenja o ovoj verziji.

p.s. Polako imam sve veći osećaj da je samo pitanje trenutka kad ce Ubuntu (Kubuntu), postati distribucija koja će se naplaćivati.
    gMajstor
    gMajstor
    gMajstor je napisao/la:p.s. Polako imam sve veći osećaj da je samo pitanje trenutka kad ce Ubuntu (Kubuntu), postati distribucija koja će se naplaćivati.

Neće i ne smije (i zato jer je pod GPL-om i zato jer bi u tom trenutku ubili sami sebe ) ;)
    Site Admin
    Site Admin
    Ma sve ja to znam, ali i dalje imam neki takav osecaj.
    gMajstor
    gMajstor
    gMajstor je napisao/la:Ma sve ja to znam, ali i dalje imam neki takav osecaj.

Valjda zbog učestalog pravila - "Što je dobro to se i plaća" ;)
    Site Admin
    Site Admin
    Grof je napisao/la:
    igadmile je napisao/la:

Čudno, jer ja s time nemam problema na ArchLinuxu, no pitanje je koju verziju Knetworkmanagera vrti Arch, a koju Kubuntu.

Update danas:

== 0.9~svngit20110408-0ubuntu2 ==
    * Add kubuntu_05_save_autoconnect_settings.diff, cherry-picked from upstream.
    (LP: #760432)
    Grofe se isplati napustiti opensuse zbog kubuntu-a? opensuseu sam dao par mjeseci fore al svaki dan naidjem na neki problem.. :(
    csx
    csx

Na mreži
    Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.