Sada je: 27 sij 2020, 04:59.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovako,mislio sam otvorit ovu temu da se sva pitanja u vezi Minta (bio to Mint Debian,KDE,"obični" mint) da se sve ovdje piše da se nemora otvarati više tema...znaći vodila bi se i raprava,odgovaranje na pitanja itd..ako administratori/moderatori misle da je ovo glupa ideja ili im se jednostavno ideja nesviđa,molim moderatore/administratore da obrišu temu :cigara
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
rjesenja vecine problema se mogu primjeniti i na druge distre tako da mi ovo izgleda malo bezveze i lekse je pretraziti forum za rjesenjem kada svaki problem ima svoju temu... eto moje misljenje :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Primio/la zahvalu: 71 puta
nisam znao gdje cu, pa evo ovdje... instalirao pred par dana ovaj zadnji LMDE na jedan laptop. s njim dodje kernel 3.2.0-2-486. fora je taj cinnamon i sve i fino radi. no imam jedan problem koji mi se fakat nije nikad desavao. lap mi se pali sam svake noci oko 2-3 ujutro :/
gdje mogu provjeriti to jel kakav timer ili nesto slicno namjesteno?
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Bila je već neka priča o duhovima ovdje na forumu kada se pc sam palio usred noći.... :sokiran (spooky)
Dobra ideja za otvaranje posebne teme za Mint, iako se rješenje svakog problema može naći u sklopu Debiana i Ubuntua (Mint ipak nije toliko samostalna distra). Možda bi bila bolja ideja otvaranje posebne teme za Cinamonn/MATE...?

@ Acacia - kakvi su ti dojmovi s Cinamonnom? Jedva čekam da krajem svibnja izađe Mint 13 da u lipnju konačno prijeđem. još nisam odlučio Cinamonn ili Mate, baš me zanima što će bit!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
calisto053 je napisao/la:@ Acacia - kakvi su ti dojmovi s Cinamonnom? Jedva čekam da krajem svibnja izađe Mint 13 da u lipnju konačno prijeđem. još nisam odlučio Cinamonn ili Mate, baš me zanima što će bit!

ja ga koristio nekoliko dana, skroz je dobar, bolji od gnome shella ali toliko sam se naviko na unity da mi on najvise trenutacno pase iako imam namjeru opet se vratiti na cimet da mu dam jos jednu sansu...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Primio/la zahvalu: 71 puta
calisto053 je napisao/la:Bila je već neka priča o duhovima ovdje na forumu kada se pc sam palio usred noći.... :sokiran (spooky)
Dobra ideja za otvaranje posebne teme za Mint, iako se rješenje svakog problema može naći u sklopu Debiana i Ubuntua (Mint ipak nije toliko samostalna distra). Možda bi bila bolja ideja otvaranje posebne teme za Cinamonn/MATE...?

@ Acacia - kakvi su ti dojmovi s Cinamonnom? Jedva čekam da krajem svibnja izađe Mint 13 da u lipnju konačno prijeđem. još nisam odlučio Cinamonn ili Mate, baš me zanima što će bit!

lijepo je to sve, ma da ja necu to toliko koristit, to sam stavio na jedan laptop koji imam samo povremeno kuci, al nejasna mi je ta situacija skroz :)
dobro su rjesili taj cinamon, pogotovo i podrska i lako snalazenje oko novih tema i ostalog vezanog uz izgled..
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Imam pitanje. Kako napraviti bootable usb sa Mint-om? Trenutno koristim Ubuntu 12.04. Skinuo sam 64-bitnu verziju sa gnome DE. Probao sam sa "Startup Disk Creator" i "ImageWritter" i neće mi bootat s takvog usb-a. Iskreno malo mi je to razočarajuće u početku, da na stranicu nisu mogli stavit neki basic setup kako da se njihova distribucija stavi na usb ili cd, npr. kako je Canonical stavio. Međutim u "download" sekciji, stoji lijepi velik tab "Buy CDs" :)
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
vkrajacic89 je napisao/la:Imam pitanje. Kako napraviti bootable usb sa Mint-om? Trenutno koristim Ubuntu 12.04. Skinuo sam 64-bitnu verziju sa gnome DE. Probao sam sa "Startup Disk Creator" i "ImageWritter" i neće mi bootat s takvog usb-a. Iskreno malo mi je to razočarajuće u početku, da na stranicu nisu mogli stavit neki basic setup kako da se njihova distribucija stavi na usb ili cd, npr. kako je Canonical stavio. Međutim u "download" sekciji, stoji lijepi velik tab "Buy CDs" :)

http://wiki.open.hr/wiki/Snimanje_ISO_p ... B_memorija evo sve je lijepo objasnjeno... Probaj unetbootin, po meni je najlaksi ako nisi upoznat sa Cli...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Yeti je napisao/la:
vkrajacic89 je napisao/la:Imam pitanje. Kako napraviti bootable usb sa Mint-om? Trenutno koristim Ubuntu 12.04. Skinuo sam 64-bitnu verziju sa gnome DE. Probao sam sa "Startup Disk Creator" i "ImageWritter" i neće mi bootat s takvog usb-a. Iskreno malo mi je to razočarajuće u početku, da na stranicu nisu mogli stavit neki basic setup kako da se njihova distribucija stavi na usb ili cd, npr. kako je Canonical stavio. Međutim u "download" sekciji, stoji lijepi velik tab "Buy CDs" :)

http://wiki.open.hr/wiki/Snimanje_ISO_p ... B_memorija evo sve je lijepo objasnjeno... Probaj unetbootin, po meni je najlaksi ako nisi upoznat sa Cli...

:thumbs
http://www.linuxzasve.com/izradite-mult ... ultisystem

ima članak i vodiča po forumu koliko hoćeš, samo potraži
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
vkrajacic89 je napisao/la:Kako napraviti bootable usb sa Mint-om?

Nisam siguran da sam razumio pitanje ali evo ovo je napravljeno iz Minta. Ako si na to mislio, preporučam Multisystem.
slika
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.