Sada je: 29 ožu 2024, 12:00.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

drone je napisao/la:Dajte prestanite više o KDE-u pričati kao da je samo za pokazivanje, da je "klikalica" i slične gluposti. Zreliji je od svega što trenutno postoji, ako govorimo o DE-ima. Trenutno nije uopće za usporedbu s bilo čime jer je ispred svih. Nikad nisam bio fanboy ničega, koristim ono što mi je trenutno najbolje. Prije nekoliko godina to je bio Gnome 2, prije Gnoma 2, bio je KDE 3.5, a sad je KDE 4.8. Xfce nije loš, Mate isto tako, Unity napreduje, ali ni jedan u ovom trenutku nije toliko dobar i prilagodljiv kao KDE.


Ne brini, nisam htio napadati. Znaš da rasprave tipa "moj DE je bolji od tvog" nemaju smisla..... Meni je KDE predivan, samo između nas nije bilo kemije.....
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Linux Mint 13 Review - Linux Distro Reviews
http://www.youtube.com/watch?v=LBEJ0RWr ... ture=g-u-u
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Instalirao sam jučer Mint 13 64-bit sa Cinnamon sučeljem. Ko što je već spomenuto i kod mene su dojmovi podijeljeni. Dopada mi se recimo živahnost sustava i glavni menu, al ima tu dosta stvari kakvih ne bi smjelo biti na modernom sučelju. Recimo naslov otvorenog prozora nije u sredini nego je pomaknut na desnu stranu, ikonice u panelu su smiješno malene, skučene i nepravilno raspoređene (razmak između njih nije stalno jednak), između gumba "Menu" na lijevom kraju panela i prvog otvorenog prozora na tom panelu stoji rupa (ne znam zašto), kad kliknem mišem na home folder sustav ga otvori, a onda cursor ostane se vrtit još nekih pola minute ko da nešto radi u pozadini, a samo treba otvorit home folder...
Nakon instalacije fglrx drivera sustav je postao teško nestabilan, a s druge strane ako ih ne instaliram onda ventilator radi ko lud i laptop se previše grije.
Nisam baš siguran da je ovo prikladno za LTS verziju, potrebno je još dosta razvoja.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
I meni se tako čini! Ne možeš ni podešavat panel, niti nautilus. Promjeniš temu i wallpaper i to je to! I čemu uopće služi glass look (ili tako nešto) na panelu???
Hot corner i višestruki desktopi su vrhunski rješeni. Cimet je stvarno predivan, ali mu treba još dorađivanja...
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:I meni se tako čini! Ne možeš ni podešavat panel, niti nautilus. Promjeniš temu i wallpaper i to je to! I čemu uopće služi glass look (ili tako nešto) na panelu???
Hot corner i višestruki desktopi su vrhunski rješeni. Cimet je stvarno predivan, ali mu treba još dorađivanja...

kako nemozes panel podesavati, mozes mjenjati poziciju panela i razmjestavati aplete po njemu, dodavati nove, micati one vec prisutne jedino nemozes visinu mjenjati za sada...

ali istina da mogu jos toga dodati
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Linux Mint 13 “Maya” released!
Avatar
Postovi: 85
Postovi: 85
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:40
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64
Mislim da je još prerano za kuditi cimet. Treba proći neko vrijeme da se dojmovi slegnu i da se uđe u štos .
Ovdje sam našao recenziju sa izvrsnim pohvalama za cimet. O tome će tek biti riječi, jer njegovo vrijeme dolazi. U svakom slučaju u Mintu točno osluškuju puls većine nas i to uspješno plasiraju, na opće zadovoljstvo.
http://www.muktware.com/3625/linux-mint ... ome-3-fork

Applets are not movable by default; to change their position, activate “Panel Edit Mode” (see screenshot) and color-coded panel zones will appear, easing your ability to customize applets on the panel as you see fit.
Postovi: 125
Postovi: 125
Pridružen/a: 09 ruj 2010, 20:44
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LinuxMint 10 i Pupylinux
Autor članka na muktware-u (TIMOTHY MATIAS) kaže:
"I can sincerely give it a critical rating of 10/10 stars. Check it out for yourself and see what I mean."

Jako bi me zanimalo što ovaj forum misli o tome. Slaže li se s ocjenom 10/10?
Još nisam počeo isprobavat - tek nakon vaših recenzija. Ako ovaj forum pokaže da je to istina bit će to zaista sjajno. :D ::bravo
Postovi: 125
Postovi: 125
Pridružen/a: 09 ruj 2010, 20:44
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LinuxMint 10 i Pupylinux
Muktwareu vjerujem manje nego Goebbels, ali vjerujem da je dobar proizvod.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Vrijedi li odmah juriti na instalaciju Minta 13? Ja sam tek odnedavno na Linuxu, instalirao Mint 12-sticu i fino šljaka osim što tu i tamo ne deinstalira programe (pogotovo ako su instalirani apt naredbom u Terminalu, a maknuti Softver Managerom; guess that's what's experience all about :thumbs)
In their respective beginnings, Linux, Olympics and Esperanto had one thing in common - good will.
Avatar
Postovi: 170
Postovi: 170
Pridružen/a: 23 tra 2012, 00:15
Lokacija: "Karlovac"
Podijelio/la zahvalu: 23 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch & Solus Mate

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.