Sada je: 30 ruj 2020, 10:54.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

jurica_m je napisao/la:Pozdrav. Dakle, prije par dana stavio sam Ubuntu 12.10 i dosta sam zadovoljan. Inace sam dugogodisnji korisnik Windowsa, ali me Linux uvijek privlacio. Na novom Ubuntu sve radi dobro, instalirao sam ga kao dual boot uz Windowse, ali mi je jos ostalo malo giga na hardu pa mi je zelja trajno se preseliti na Linux i tako ga koristiti kao jedini OS. Sad mene zanima stabilnost i brzina. Treba mi i za rad u Officeu, to je na Ubuntuu Libreoffice. Zanima me ako nesto napisem u tom Libreofficeu, hoce li to moci otvoriti drugi na svojim Windowsima i obratno? I da, koja je bolja, brza i stabilnija verzija-Ubuntu 12.04 LTS ili najnoviji Ubuntu 12.10? Hvala

Dobrodošao na tamnu stranu! :P
:hepihepi
Čestitam na hrabroj odluci da se riješiš pendžera! ;) :thumbs
Ako želiš stabilnost, funkcionalnost i brzinu, radije odaberi Mint kako ti savjetuje Cooleech (Mate, Cinnamon, KDE, Xfce - što god ti odgovara), po mogućnosti verziju 13 "Maya" LTS jer ima podršku 5 godina.
Za probleme vezane uz doc-docx-odt i standardizaciju, pogledaj ove rasprave:
viewtopic.php?f=25&t=8319&hilit=doc&start=10
viewtopic.php?f=24&t=7922&hilit=doc
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
calisto053 je napisao/la:
jurica_m je napisao/la:Pozdrav. Dakle, prije par dana stavio sam Ubuntu 12.10 i dosta sam zadovoljan. Inace sam dugogodisnji korisnik Windowsa, ali me Linux uvijek privlacio. Na novom Ubuntu sve radi dobro, instalirao sam ga kao dual boot uz Windowse, ali mi je jos ostalo malo giga na hardu pa mi je zelja trajno se preseliti na Linux i tako ga koristiti kao jedini OS. Sad mene zanima stabilnost i brzina. Treba mi i za rad u Officeu, to je na Ubuntuu Libreoffice. Zanima me ako nesto napisem u tom Libreofficeu, hoce li to moci otvoriti drugi na svojim Windowsima i obratno? I da, koja je bolja, brza i stabilnija verzija-Ubuntu 12.04 LTS ili najnoviji Ubuntu 12.10? Hvala

Dobrodošao na tamnu stranu! :P
:hepihepi
Čestitam na hrabroj odluci da se riješiš pendžera! ;) :thumbs
Ako želiš stabilnost, funkcionalnost i brzinu, radije odaberi Mint kako ti savjetuje Cooleech (Mate, Cinnamon, KDE, Xfce - što god ti odgovara), po mogućnosti verziju 13 "Maya" LTS jer ima podršku 5 godina.
Za probleme vezane uz doc-docx-odt i standardizaciju, pogledaj ove rasprave:
viewtopic.php?f=25&t=8319&hilit=doc&start=10
viewtopic.php?f=24&t=7922&hilit=doc

Ja sam isto napravio dual boot Mint 14 “Nadia” Xfce / win7 i super sam zadovoljan! :thumbs

Više o ovoj distri možeš vidjeti ovdje: http://www.linuxzasve.com/mint-14-nadia ... m-naprijed
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Abzeenth je napisao/la:Da. Tako i kod mene. A ništa, čekamo da se popravi samo od sebe :D GetDeb je i prije znao imati sličnih problema.

UPDATE:

GetDeb projekt je zatvoren do daljnjeg. Svi koji imate getdeb repozitorije možete ih maknuti da vam se ta greška više ne pojavljuje, jer neće biti ispravljena a repozitorij ionako više ne funkcionira. Vijest je objavljena prije četiri dana na G+, može se naći i na redditu:

https://plus.google.com/u/0/+WebUpd8/posts/Ddn3gg1SGrR

Zasad je dostupan mirror repozitorija sa svim paketima. Tamo ručno možete skinuti .deb pakete koji vam trebaju:

http://mirror.informatik.uni-mannheim.d ... untu/pool/

Dakle, ti paketi su samo za "jednokratnu" instalaciju - jednom instalirane programe nećete moći automatski upgrejdati na novu verziju ako ih skinete od tamo, jer to više nije pravi repozitorij koji bi se inače updejtao kad se pojave nove verzije programa.

RIP GetDeb. :(
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
So long and thanks for all the fish.
"Hodor bre foobar"
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Abzeenth je napisao/la:GetDeb projekt je zatvoren do daljnjeg.
RIP GetDeb. :(

To mnogo toga objašnjava.... :(
Ovo je važna stvar, ne bi bilo loše složit obavijest za naslovnicu.
Moram reć da mi se update sredio sam od sebe. Ponovno je proradio, a ako i dalje izbacuje grašku, samo je potrebno dodati opciju "--fix-missing":

Kod: Označi sve
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade --fix-missing

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Imam problem s mint cinnamon i MATE verzijama,problem je da samo na ove dvije verzije minta mi izbacuje ove greške za firefox,nakon toga stisnem OK,firefox-om se nemože ni surfati,zblesira se skroz,jedino ga mogu ugasit.Dok s ostalim distrama (Mint KDE,Kubuntu,Ubuntu,Xubuntu),nema takvih problema što je vezano za firefox :? .Stavit ću slike da se vidi,problem se javlja uglavnom nakon instaliranja sustava i update.Nakon resetiranja sustava me zna dočekat i ovakva poruka za checking disk-a :? Do čega bi mogao bit problem?
Privitak/ci
DSC006.JPG
Firefox Error
DSC006.JPG (69.94 KiB) Pogledano 652 put/a.
DSC003.JPG
Check disk
DSC003.JPG (72.36 KiB) Pogledano 652 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Nakon vrlo jednostavnog googlanja odmah su mi iskočila rješenja za Firefox:
http://support.mozilla.org/en-US/kb/cou ... -component
http://support.mozilla.org/en-US/kb/res ... feature-do

Firefox ima odličan sustav pomoći, svakako ga koristi ;)
Pogledaj i kako raditi backup na Firefoxu:
http://www.linuxzasve.com/mozilla-backu ... o-surfanje

Drugi problem koji ti se javlja jest provjera diska. Inače to nije ništa loše (linux to radi jednom u nekoliko mjeseci), ali ako se to često javlja, onda postoji greška u ustavu ili na disku. Preporuka je da ne prekidaš taj proces kada se prikaže (traje 10-ak sekundi). Moguće je da su oba problema povezana. Najprije sredi ono s Firefoxom, pa javi da li se opet prikazuje...

Moderator
Moderator
Hvala na linkovima,to s check diskom se pojavljuje redovito,skoro pa sa svakim trećim resetiranjem kompa,idem pokušat ovo riješit,pa javim rezultate. :)
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Cinnamon ili Xfce, koje odabrati. Probao oba i oba su mi prva liga.

Može pros & cons za oba, bio bih ztahvalan?
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Samo malo truda nista vise :D

http://www.linuxmint.com/rel_nadia_what ... p#cinnamon
http://www.linuxmint.com/rel_maya_xfce_whatsnew.php

U svakom slucaju Cinnamon nije los izbor ako nepatis od compiz-a.
Udarac nogom u guzicu vrijedi 1000 rijeci.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.